brwi
fot.: pexels.com

Brwi są bardzo istotnym elementem urody. Wiele kobiet nie poświęca im zbyt dużo uwagi, a jest to duży błąd. Ponadto, wiele pań nie wie, w jaki sposób i czym powinny podkreślać swoje brwi. Oto mała instrukcja.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/przeglad-nowosci-kosmetycznych-do-brwi/

Czym malować brwi?

Wyregulowane, ładnie zarysowane brwi są ozdobą twarzy każdej kobiety. Dzięki nim, można skutecznie podkreślić rysy twarzy oraz nadać głębi spojrzeniu. Istnieje kilka sposobów podkreślania koloru swoich brwi. Do najpopularniejszych należy jednak zaliczyć stosowanie henny lub kredki do brwi. Niektóre z pań zalecają również stosowanie specjalnych cieni do brwi. Jest to mniej inwazyjny sposób, a ponadto sprawdzi się w przypadku osób, które wcześniej nie miały styczności z tą metodą makijażu.

Aby podkreślić brwi, potrzebne będą akcesoria takie jak: niewielki, ale dość twardy pędzelek do naniesienia produktu; szczoteczkę do brwi, która pozwoli nadać włoskom pożądany kształt; cienie do brwi, henna lub kredka (wybór zależy od indywidualnych preferencji); szablony do brwi – w szczególności wtedy, kiedy ma się problem z wyznaczeniem ich linii oraz pęseta – podstawowy przedmiot, gdyż bez regulacji brwi nie można rozpocząć ich malowania.

Jak stylizować brwi?

Po przygotowaniu niezbędnych akcesoriów, należy przystąpić do praktyki. Pierwszym krokiem jest wyczesanie i ułożenie brwi za pomocą szczoteczki. Odpowiednio ułożone włoski, nie będą przeszkadzały w im późniejszym malowaniu. Następnie, można wypełnić brwi kredką lub pomadą. W przypadku dopasowania kształtu dolnej i górnej granicy brwi, można je obrysować korektorem. Nada to linii precyzji, a kształt brwi zostanie odpowiednio wyeksponowany.

Warto pamiętać, że przed stylizacją brwi konieczna jest ich regulacja. Dopiero po tym, można zacząć je malować lub farbować przy użyciu odpowiednich produktów. Jeżeli jednak nie czujemy się gotowi na tego rodzaju stylizacje, warto udać się do kosmetyczki.

Przeczytaj też: http://www.odmien.pl/prostownica-a-wyglad-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here