Fizjoterapia Katowice - kiedy warto odwiedzić specjalistę

Sprawność fizyczna jest człowiekowi niezbędna, by mógł czerpać garściami z życia w pełni się realizować. Niestety, czasem układ ruchu szwankuje – pojawiają się bóle, kontuzje, problemy z poruszaniem. Co robić w takim przypadku? Nieodzowną pomocą może okazać się wizyta u rehabilitanta. Jak działa fizjoterapia Katowice? Gdzie szukać specjalisty i kiedy się do niego zgłosić?

Czym zajmuje się fizjoterapia w Katowicach?

Fizjoterapia to dziedzina wiedzy zajmująca się układem ruchu, a ściślej – podnoszeniem, utrzymywaniem lub przywracaniem sprawności ruchowej. W jej zakres wchodzi szereg technik, które mają za zadanie uśmierzyć ból i poprawić funkcjonowanie stawów i mięśni. Najogólniej używanym terminem jest właśnie fizjoterapia, która oznacza rehabilitację ruchową lub fizyczną. Rzadziej w użyciu pojawia się fizykoterapia, która ma jednak bardzo ważny udział w profilaktyce i leczeniu problemów z układem ruchu. Fizykoterapia Katowice to między innymi takie zabiegi jak laseroterapia, magnetoterapia czy krioterapia. Krótko mówiąc, to różnego typu bodźce oddziałujące na ciało i stymulujące je.

Kiedy przyda się fizjoterapia katowice?

Kiedy warto poszukać fizjoterapeuty? Bardzo często na pierwszą wizytę kieruje lekarz, zwłaszcza, jeśli potrzebna jest rehabilitacja Katowice np. po przebytym urazie czy operacji. Nie trzeba jednak poważnej kontuzji, by skorzystać z usług rehabilitacji czy fizykoterapii w Katowicach. Wskazaniem do kontaktu ze specjalistą są bowiem wszelkie niepokojące sygnały od strony układu ruchu: problemy z poruszaniem, bóle stawów, usztywnienia, drętwienie czy mrowienie kończyn, wady postawy czy nerwobóle. Fizjoterapeuta oceni ich zakres i przyczynę i zaleci, często w konsultacji z lekarzem, odpowiednie postępowanie.

Rehabilitacja i fizykoterapia Katowice – gdzie szukać specjalisty?

Każdy szukający fizykoterapii czy rehabilitacji w Katowicach ma do wyboru szereg gabinetów publicznych oraz prywatnych. Czasem skierowanie do konkretnego specjalisty wypisuje lekarz, częściej – fizykoterapeuty trzeba poszukać na własną rękę. W tej kwestii najlepiej opierać się na doświadczeniu fizjoterapeuty i opiniach jego pacjentów. Wskazówką będzie także wyposażenie gabinetu – im nowocześniejszy, lepiej dopasowany do potrzeb pacjenta sprzęt, tym lepiej przebiegała będzie planowana rehabilitacja Katowice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here