Pieprz cayenne na odchudzanie

Każda osoba pragnąca schudnąć i zrzucić coś ze swojej wagi, ma na to swoje sposoby i stara się je realizować, by sylwetka z czasem wyglądała bardzo dobrze. Mnóstwo osób wybiera basen, bieganie, są też tacy, którzy chodzą po górach. Dla każdego co innego i każdy jak wiadomo ma swój gust. Wszyscy w dzieciństwie czerpiemy z otoczenia jakieś pasje i z czasem stają się one nieodłączną częścią naszego życia. Tak też było ze mną i już za małolata złapałem tak zwanego bakcyla na jazdę na rowerze, który został ze mną aż do dziś i mam szczerą nadzieję, że będzie tak jeszcze na długie lata.

Pierwszy rower dostałem na komunię świętą i wstyd się przyznać, ale nawet nie pamiętam od kogo. Wtedy nie było jeszcze takich hucznych imprez jak obecnie i takiej jak ja to mówię pokazówki, kto co od kogo dostał. Zaproszeni goście pojawiali się skromnie, każdy zostawiał to co przyniósł i zaczynało się posiedzenie przy upieczonych na tą okazję ciastach i zrobionym jedzeniu innej postaci. Dopiero po zakończonej imprezie rodzinnej podchodziło z rodzicami do prezentów i sprawdzało co dostało. Następnie mocno dziękowało wujkom, ciociom i innym członkom swojej najbliższej rodziny, która została zaproszona na uroczystość.

Obecnie większość małych dzieci rzuciła by się na prezenty od razu po wejściu gości do pokoju i pokazuje to niestety tylko fakt, że jesteśmy coraz bardziej nauczeni konsumpcji i brak nam dobrych manier, oraz prawdziwego wychowania. Oczywiście nie ma co generalizować, bo w dalszym ciągu duży procent rodziców potrafi w świetny sposób wychować swoje pociechy i nauczyć ich dużo miłości, oraz szacunku do najbliższych. Jest to bardzo ważne i musimy przekazywać takie wartości kolejnym pokoleniom, by świat nie stawał się gorszy i by ludzie wiedzieli, po co tak naprawdę żyjemy i że dobro powinno zwyciężać.

Wracając do tematyki sportu i tego, jak dzięki rowerowi zadbać o sylwetkę. Jest to idealny sposób dla osób, które kochają zwiedzać fajne miejsca, a chcą także wyglądać lepiej i połączyć przyjemne z pożytecznym. Rower stanowi niesamowitą odskocznię szczególnie wtedy, gdy mieszkamy w pięknych, górskich okolicach, a wiele wąskich dróg jest przez nas jeszcze po prostu nie odkrytych. Często mamy przecież tak, że jedziemy gdzieś samochodem, a na naszej drodze pojawia się wąska dróżka, przez którą nie da się przejechać naszym pojazdem. Pojawia się wtedy w naszej głowie myśl, że było by świetnie spróbować przejechać się tam rowerem i eksplorować tak cudowne i pełne bujnej natury miejsce.

Osobiście mieszkając w Beskidzie wyspowym mam tą przyjemność, że jest tu wiele mało uczęszczanych miejsc i znają je panowie leśniczy, grzybiarze, oraz kilku naprawdę zapalonych fanów natury i tego, co ma ona tu do zaoferowania. A ma bardzo dużo. Lasy, które otaczają naszą okolicę z prawej i lewej strony, rwące potoki, łąki pełne kwiatów, oraz mnóstwo pięknych zwierzaków. To wszystko przyciąga wielu turystów i grzybiarzy z większych miast, którzy pragną tu wypocząć choćby na weekend. Wielu z nich po przejściu na emeryturę kupuje sobie domek na wsi i cieszy się pozostałymi latami życia właśnie w takim otoczeniu. Trzeba przyznać, że dla osób wdychających całe życie miejski smog, jest to naprawdę wielka ulga.

Rower treningowy a odchudzanie, to temat często poruszany wśród moich znajomych, gdyż kilku z nas od zawsze miało problemy z trzymaniem wagi i staraliśmy się na różne sposoby radzić sobie z tym. Nie każdy miał odwagę pokazać swoje dodatkowe kilogramy na basenie i wyjść tak do ludzi. Mnóstwo osób ma przecież bardzo dużo kompleksów i nie potrafi sobie z nimi poradzić. Łatwiej było nam się więc zmobilizować większą grupą i wybrać do lasu na rower. Tym bardziej, że jest to wręcz wskazane mając takie widoki i wielkie lasy, które wytwarzają mnóstwo świeżego tlenu, którym można raczyć się za darmo. Wizyta w lesie powinna być zalecana przez lekarzy każdej osobie, która cierpi na jakąś chorobę. Byłby to wstęp do każdej rehabilitacji i naturalne, oraz w pełni darmowe lekarstwo, które dostajemy w prezencie od natury.

Dla osób, które cierpią na wszelkiego rodzaju choroby, nie mogą przebywać zbyt często na słońcu i mają inne przeciwwskazania, dobrą alternatywą będzie rower stacjonarny. Sam używam takiego jesienią i srogą zimą, gdzie w naszych warunkach wyjście na zewnątrz skończyło by się co najmniej grypą i złapaniem jakiegoś wirusa. Jest to więc super opcja dla każdego, a szczególnie dla mam, posiadających małe dziecko. Mogą bowiem pedałować na rowerku, spalać kalorię i oddać się ćwiczeniom, mając swoją pociechę cały czas obok. Jest to też bardzo dobra okazja do tego, by nadrobić po pracy kilka seriali, a w trakcie ich oglądania oddać się ćwiczeniom i nie tracić czasu na żadną z tych czynności z osobna. Od kilku kobiet dowiedziałem się, że taki stacjonarny rower jest wśród nich bardzo popularny i że łączenie ćwiczeń z oglądaniem telewizji, to bardzo często powielana czynność. Ja nie mam żadnego sprzętu elektrycznego w pokoju, w którym mam ów rowerek, ale mężczyźni z reguły wolą się w pełni oddać ćwiczeniom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here