Migrena

Migrena to dolegliwość, która przychodzi nagle i często paraliżuje człowieka na wiele godzin, a nawet dni. Jest to zjawisko dość powszechne, objawia się najczęściej nagłym i silnym bólem głowy. W niektórych przypadkach objawami towarzyszącymi są mdłości, omdlenia oraz wymioty. Skąd się bierze migrena? Jak skutecznie ją leczyć?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/migrena/

Jakie są najczęstsze przyczyny migreny?

Migrena to choroba neurologiczna, które może zostać wywołana przez wiele czynników. Główną przyczynę zazwyczaj jest ciężko ustalić. Zazwyczaj czynnikami, które sprzyjają jej występowaniu są przebywanie w głośnym pomieszczeniu oraz nadmierne przemęczenie. Oczywiście to nie są jedyne możliwości, bardzo często migrena wynika ze złej diety lub niekorzystnych warunków atmosferycznych. Często pojawienie się migreny jest związane ze spożywaniem produktów, które obfitują w glutaminian sodu.

Warto wiedzieć, że skłonność do migreny w niektórych przypadkach jest dziedziczna. Zazwyczaj dopada częściej kobiety, niż mężczyzn. Osoby, które spotkała ta nieprzyjemna dolegliwość powinny unikać silnych bodźców, które mogą spowodować atak migreny, są to na przykład: silny zapach, hałas, ostre słońce, czy silny wiatr.

W jaki sposób leczy się migrenę?

Przed przystąpieniem do leczenia migreny, bardzo ważna jest obserwacja własnego organizmu. Ważne, żeby zrobić to zarówno przez atakiem migreny, jak i w trakcie. Wtedy, najlepiej cofnąć się w pamięci i przypomnieć sobie jakie czynności wykonywaliśmy w danym momencie.

Główną częścią procesu leczenia migreny jest przyjmowanie środków farmakologicznych. Ich zadaniem jest złagodzenie bólu, ale oprócz tego są też w stanie zmniejszyć częstotliwość występowania typowych bóli migrenowych.

Jeżeli dość często dopada nas migrena, warto sięgnąć po domowe sposoby. Co prawda mają one charakter profilaktyczny, ale w jakimś stopniu są pomocne. Rozwiązaniem, które cieszy się dość sporą popularnością jest zażywanie leków przeciwbólowych, które są dostępne bez recepty. Kolejne pomocne czynności to wykonywanie masażu skroni oraz stosowanie zimnych lub gorących okładów na czoło.

Zobacz też: http://www.odmien.pl/w-jaki-sposob-utrwalic-swoj-make-up/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here