Oczyszczanie wodorowe twarzy

Oczyszczanie wodorowe jest to profesjonalny zabieg, wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Składa się z kilku etapów, po jego wykonaniu skóra jest młodsza, bardziej promienna i rozjaśniona. Posiada również działanie oczyszczające, dlatego szczególnie polecane jest osobom, które posiadają skórę tłustą oraz problematyczną.

Z jakich etapów składa się oczyszczanie wodorowe twarzy?

Etap I – usunięcie wolnych rodników, za pomocą wodoru

Na początku skóra jest poddana strudze wody, pod wysokim ciśnieniem. W tym etapie, za pomocą impulsów elektrycznych, powstają w błonie komórkowej mikrokanały. Przez nie wodór jest w stanie dojść do głębszych warstw skóry. Cząsteczki wodoru są niewielkiego rozmiaru, dzięki temu nie mają problemu z wniknięciem w przestrzeń międzykomórkową. A to właśnie tam wodór łączy się z wolnymi rodnikami, które zmieniają się w cząsteczki wody.

Etap II – złuszczenie martwego naskórka

Jednym z etapów wodorowego oczyszczania skóry twarzy, jest również złuszczenie martwego naskórka. Zwykle używany jest do tego preparat na bazie kwasów. Ten etap pozwala nie tylko na oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, ale i przygotowuje ją do kolejnych etapów, podczas których są wtłaczane substancje aktywne.

Etap III – dotlenianie skóry

W trzecim etapie wykorzystywana jest głowica, która pod ciśnieniem wtłacza w skórę aktywny tlen. Tlen słynie ze swoich właściwości przeciwbakteryjnych, przeciwzapalnych oraz normalizujących pracę gruczołów łojowych. Wprowadzony tlen pobudza również krążenie krwi, dzięki temu komórki skóry są lepiej odżywione.

Przeczytaj też: http://www.odmien.pl/farbowanie-wlosow-jak-czesto-nalezy-je-wykonywac/

Etap IV – laminowanie skóry

Laminowanie skóry wykonuje się w celu zabezpieczenia skóry przed działaniem wolnych rodników po zabiegu. Brzmi to dziwnie, ale tak naprawdę na powierzchnię skóry aplikowany jest preparat z antyoksydantami, który jak wiadomo skutecznie walczy z wolnymi rodnikami.

Etap V – wtłoczenie w głąb skóry substancji aktywnych

Po rozprowadzeniu antyoksydantów na powierzchni skóry, zostają one wtłaczanie w jej głąb, za pomocą ultradźwięków. Po przyłożeniu głowicy do skóry, jej komórki są wprowadzone w ruch. Dochodzi wtedy do rozluźnienia struktur skóry, dzięki czemu preparat lepiej penetruje.

Etap VI – lifting twarzy

Na zakończenie skóra jest podgrzewana za pomocą fali radiowej. Taki zabieg ma na celu obkurczenie włókien kolagenowych i zwiększenie napięcia i elastyczności skóry.

Źródło: https://modanatak.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here