Wolumetria twarzy

Wolumetria jest zabiegiem przeznaczonym do modelowania twarzy. Nie jest to jednak zabieg typowo chirurgiczny, ponieważ nie wymaga on użycia skalpela ani żadnych innych ostrych narzędzi, które potrafią wzbudzić przerażenie nawet u najtwardszych i najodważniejszych osobników. Zabieg wolumetrii twarzy wykonuje się poprzez użycie odpowiedniej dawki kwasu hialuronowego. Składnik ten z uwagi na swoje naturalne właściwości jest w stanie całkowicie zmienić i poprawić owal twarzy, przywracając jej także właściwy poziom elastyczności oraz korygując jej ewentualne niedoskonałości, takie jak nieprawidłowy kształt nosa bądź ust.

A kiedy warto zdecydować się na ten typ zabiegu? Otóż jest on kierowany głównie do osób w wieku dojrzałym lub starszym, które chciałyby chociaż w minimalnym stopniu przywrócić sobie młody wygląd. Skóra z roku na rok traci swoje naturalne piękno. Wyraźnie widać po niej upływ czasu, który doprowadza do tego, że jej powierzchnia zaczyna pokrywać się licznymi zmarszczkami, a elastyczność ulega obniżeniu, przez co owal twarzy jak gdyby się rozmywa.

Wolumetria pozwala wzmocnić rysy buzi. Nadaje jej ładny owal, a przy okazji poprawia też wygląd poszczególnych fragmentów twarzy, takich jak nos czy kości policzkowe. Z pomocą tego zabiegu można poradzić sobie także z innymi problemami, czyli np. z zapadniętą skórą pod oczami lub opadającymi policzkami czy nawet zbyt szczupłą twarzą. Wolumetria jest więc zabiegiem typowo modelującym. Zapewniane przez nią efekty widoczne są już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Jak dokładnie przeprowadza się zabieg wolumetrii twarzy? Otóż wolumetria twarzy nie wymaga praktycznie żadnej ingerencji chirurgicznej. Skalpel przy tym zabiegu zostaje zastąpiony przez kwas hialuronowy o niesamowitych właściwościach. To właśnie on odgrywa rolę sprytnego wypełniacza. Ma za zadanie poprawić objętość wybranych tkanek, wypełniając je od środka i tym samym wygładzając z zewnątrz powierzchnię skóry. Umożliwia to korekcję licznych wad. Poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego można błyskawicznie podnieść opadającą skórę na policzkach, ale też unieść delikatnie tę występującą na skroniach, podbródku czy żuchwie. Możliwości tego zabiegu są wprost nieskończone. Ogólnie rzecz biorąc efekt wolumetrii zawsze jest taki, że skóra staje się młodsza, gładsza i wyraźnie jędrniejsza. Nie jest to jednak efekt sztuczny. Prezentuje się on tak naturalnie, że dla obcych osób będzie nie do dostrzeżenia.

Efekty wolumetrii utrzymują się zwykle przez ponad jeden rok. Skóra przez cały ten czas chwali się więc odmłodzonym, świeższym i ogólnie lepszym wyglądem. Szczegółowy opis zabiegu oraz dodatkowe informacje na jego temat można znaleźć na stronie wrosinski.pl Każdy, kto zamierza poddać się wolumetrii lub przynajmniej o niej myśli, powinien dokładnie przeczytać ten artykuł, aby upewnić się, że podejmuje właściwą decyzję. Zazwyczaj ta decyzja będzie jednak dobra. Warto przecież korzystać z metod, które mają zdolność do poprawiania wyglądu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here