Nadeszła era przedłużania rzęs. Sprawdź, co musisz wiedzieć o zabiegu!

Nie podlega wątpliwości, że aktualnie najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym jest przedłużanie rzęs. Rozróżnia się kilka metod tego zabiegu, a każda z nich daje inne, coraz silniejsze efekty. O czym nie można zapomnieć, decydując się na zabieg i na co szczególnie musisz zwrócić uwagę? O tym dowiesz się z poniższego poradnika. Zapraszamy do lektury!

Czym jest zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg przedłużania rzęs to nic innego jak doczepienie sztucznych włosków do naturalnych rzęs celem ich wydłużenia do określonej długości. Obecnie dostępnych jest wiele technik pozwalających osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Zależnie od oczekiwań możesz wybrać jedną z poniższych metod:

  • 1:1,
  • 2D,
  • 3D,
  • 4D,
  • metoda mieszana,
  • Quick Lash.

W każdej z tych metod wykorzystuje się inne rodzaje rzęs oraz inną technikę mocowania. Najpopularniejszą metodą jest metoda 1:1, w której stylistka mocuje po jednej sztucznej rzęsie do każdej naturalnej. Kolejne metody przebiegają analogicznie, z tym że mocowane jest 2, 3 lub więcej sztucznych włosków. Quick Lash to zaś wykorzystanie kępek sztucznych rzęs, które mocuje się do skóry powiek w celu zagęszczenia oraz wydłużenia rzęs. Metoda ta stosowana jest najczęściej w przypadku, kiedy potrzebujemy szybkich efektów, ale nie koniecznie na długo. Doskonale sprawdza się w modelingu czy np. przed ważnym wydarzeniem takim jak ślub bądź inna uroczystość. Więcej na temat metod przedłużania oraz zagęszczania rzęs możesz przeczytać w innym poradniku na stronie http://mitomamka.pl/szybkie-przedluzanie-i-zageszczanie-rzes-jakie-sa-metody/, gdzie także opisywane są metody na szybkie przedłużanie rzęs.

Ile trwa zabieg?

Skoro mowa o szybkich metodach, nie można nie wspomnieć o czasie trwania zabiegu z wykorzystaniem standardowych technik. Otóż sam fakt, że do każdej rzęsy mocuje się nowy włosek, nie trudno domyślić się, że zabieg jest czasochłonny. Precyzja i skupienie to podstawowe atuty stylistki, które żmudnie dokleja włoski przez niekiedy nawet trzy godziny! Bez obaw, Ty w tym czasie wygodnie leżysz sobie w fotelu z zamkniętymi oczyma. Zabieg nie jest ani bolesny, ani nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Na co zwrócić uwagę wybierając salon?

Wybór salonu oferującego przedłużanie rzęs w Warszawie to kluczowy krok, ponieważ od niego zależy efekt zabiegu. Rzęsy to delikatne włoski, dlatego też wymagają odpowiedniego traktowania. Wybierając salon, zwróć uwagę na staż i doświadczenie stylistki, przeczytaj opinie dotychczasowych klientów, sprawdź renomę salonu, upewnij się, że zabiegi wykonywane są w higienicznych warunkach i przede wszystkim nie sugeruj się cennikiem! Zadziwiająco tanie oferty powinny budzić wątpliwości zapalać lampkę ostrzegawczą!

W celu znalezienie dobrego i sprawdzonego salonu warto prześledzić oferty kilku albo nawet kilkunastu gabinetów. Opinie oraz certyfikaty będą gwarancją satysfakcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here