Odchudzanie z ziołami w roli głównej

Utrzymanie prawidłowej wagi to zadanie niełatwe, ale niezwykle istotne z punktu widzenia zdrowia. Nadwaga, a szczególnie otyłość to choroby cywilizacyjne, które sprzyjają powstawaniu zaburzeń w funkcjonowaniu układu krążenia, układu pokarmowego, narządów ruchu.
Mechanizm powstawania nadwagi jest prosty. Dodatkowe kilogramy to efekt nadmiaru energii dostarczanej do organizmu w postaci pożywienia czy napojów. Albo odwrotnie – to efekt zużywania zbyt małej ilości energii w ciągu doby. Nieważne jak to określimy, ważne jest to, że za nadmiar kilogramów odpowiada niekorzystny wynik bilansu energetycznego. Aby „zbudować” lub spalić jeden kilogram tłuszczu potrzeba 7000 kcal. Każdy może sam łatwo obliczyć ile kcal spożywa, a także określić swoje dzienne zapotrzebowanie na energię.
Podstawą do określenia zapotrzebowania jest obliczenie tak zwanej podstawowej przemiany materii (PPM). Jest to ilość energii jakiej w ciągu doby potrzebuje nasz organizm na podtrzymanie procesów życiowych. Wyobrazić sobie to można jako ilość kalorii podawaną osobie, która leży o się w ogóle nie rusza. To taka minimalna ilość potrzebna, aby przeżyć. W zależności od tego w jakim jesteśmy wieku, jaką pracę wykonujemy oraz jaki jest stopień naszej aktywności fizycznej do ilości energii wymaganej przez PPM dodajemy dodatkową, którą spalimy podczas dziennej czy nocnej aktywności. Jeśli będziemy dostarczać energii zbyt dużo, to niezużyta zostanie skumulowana w postaci tłuszczu. W przypadku dostarczania mniejszej od potrzeb ilości kalorii – zaczniemy chudnąć.

Odchudzanie to nie jest ani lekka ani przyjemna czynność. Wprawdzie efekty odchudzania bardzo cieszą i sprzyjają naszemu zdrowiu, to samo odchudzanie jest żmudne, wyczerpujące, zniechęcające.
W dodatku wiele osób po diecie odchudzającej wraca do starych, złych nawyków żywieniowych i nadmierne kilogramy wracają. W dodatku jest ich więcej – tak zwany efekt jo-jo dotyczy nieprawidłowo przeprowadzonych diet redukujących wagę i polega na powrocie do poprzedniej wagi, a najczęściej przekroczeniu wagi sprzed diety.
Poszukiwanie skutecznych diet, środków i metod sprzyjających odchudzaniu jest udziałem lekarzy, dietetyków, naukowców. Ten, kto opracuje i opatentuje skuteczny lek przeciwko otyłości, na pewno będzie najbardziej bogatym człowiekiem na Ziemi!
A tymczasem ludzie zasypywani są reklamami cudownych środków na odchudzanie. Na pewno trzeba odrzucić od razu wszystkie te, które w reklamach obiecują, że „można jeść wszystko i nie przytyć”. Praw fizyki nie da się oszukać – bezkrytyczne nadmierne objadanie się zawsze skutkować będzie przyrostem wagi. Dodatni bilans energetyczny jedną cudowną tabletką nie zmieni się w ujemny. Warto więc podejść do problemu wyboru metody i środka na odchudzanie bardzo ostrożnie i z wielką dozą krytycyzmu.

Całkowicie bezpieczne, a przy tym skuteczne metody wspierające odchudzanie są oparte na ziołach. Wykonane na bazie roślin nalewki, mieszanki suszonych ziół, herbaty, tabletki nie szkodzą, a mogą znacznie ułatwić zrzucanie wagi a potem utrwalić jej niższy, właściwy poziom.
Szczególnie poleca się zioła Klimuszki na odchudzanie.
Ojciec Andrzej Klimuszko żył w dwudziestym wieku, Był zakonnikiem w zakonie franciszkanów. Ale jego działalność jako brata franciszkanina jest nam mniej znana. Większość postrzega Klimuszkę jako wizjonera, jasnowidza, medium, a nade wszystko jako zielarza.
Roślinami interesował się całe życie. Badał ich wpływ na ludzkie życie. Szczególnie dużo czasu poświęcił na badanie zależności między ludźmi i drzewami. Nawet dokonał podziału drzew na gatunki korzystne dla ludzi, niekorzystne i obojętne.
Ojciec Klimuszko zbadał i opisał działanie setek roślin. Opracował również metody stosowania ich tak, aby wywoływały najbardziej pożądane skutki. Mieszanki ziół, wyciągi z roślin, syropy, herbaty są skutecznymi lekami na większość chorób, albo środkami wspomagającymi układ odpornościowy człowieka.
Sporo czasu poświęcił ojciec Klimuszko na badanie wpływu roślin na procesy trawienne. Licznymi eksperymentami potwierdził istnienie szeregu skutecznych połączeń ziół, które wspomagają, ułatwiają odchudzanie lub dzięki którym można utrzymać prawidłową wagę.
Zioła Klimuszki na odchudzanie, które dostępne są w dobrych aptekach, to głównie mieszanki ziołowe do przyrządzania naparów lub wygodne do użycia herbatki w torebkach. Ich działanie pobudza, przyspiesza metabolizm komórkowy. Wiele ziół działa pobudzająco na układ wydalniczy. Dla osób będących na lekkostrawnych dietach ubogoresztkowych (z małą ilością błonnika) – zioła Klimuszki są zbawienne dla pobudzenia prawidłowej pracy jelit.
Do wspomożenia metabolizmu spowodowanego zaburzeniami pracy tarczycy obok mieszanek i herbat proponuje się stosowanie ziołowych wyciągów w postaci nalewek czy syropów. Wypijane wyciągi są łatwo i szybko wchłaniane, a przy tym bardzo wygodne w użyciu.

Nawet jeśli odchudzanie oparte na ziołach nie powiedzie się, to pewnym jest fakt, że zioła na pewno nikomu nie zaszkodzą. Można takie terapie stosować nawet bez porozumiewania się z lekarzem, choć konsultacja lekarska nie jest wielkim wysiłkiem i możemy naszego doktora rodzinnego poprosić o ocenę naszego pomysłu na odchudzanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here