kawa

Bardzo dużo osób, po przebudzeniu pije kawę, aby energiczniej zacząć dzień. Po wypiciu od razu pozbywają się fusów, wyrzucając je do śmietnika. Nie wiedzą nawet jaki błąd popełniają. Nawet nie wiemy w jak świetny sposób sprawdzą się one w naszych domach. Fusy po kawie możemy wykorzystać na wiele ciekawych sposobów. Dzięki temu będziemy nie tylko ekologiczni, ale także postąpimy w myśl zasady zero waste. Zobacz do czego możesz wykorzystać fusy po kawie! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/fusy-po-kawie/

Peeling

Z pewnością słyszał już o tym prawie każdy. Fusy po kawie możecie wykorzystać do stworzenia domowej roboty peelingu. Cały proces nie zajmie wam więcej niż kilka minut. Dodatkowo jest on bardzo prosty. Mieszacie fusy razem z olejem kokosowym lub ulubionym żelem. I gotowe. 

Lodówka

Fusy po kawie włożone do lodówki, świetnie sprawdzą się jako neutralizator nieprzyjemnych  zapachów. Z pewnością zdarzyło się wam zapomnieć o wyrzuceniu niedobrej już wędliny czy innego produktu i przy otwieraniu lodówki smród można było poczuć z każdej strony. Fusy po kawie wysypane na talerzyk i wsadzone do lodówki, poradzą sobie w tym problemem w mgnieniu oka. Aby jeszcze bardziej zneutralizować problem do fusów możemy dodać pare kropel olejku eterycznego o wybranym przez nas zapachu.

Wypędzanie owadów

Latem bardzo uciążliwe są malutkie muszki owocówki, których jest dosłownie cała masa. Możemy się ich pozbyć za pomocą fusów po kawie. W miejscach, w których jest dużo muszek, połóż talerzyk, na którym są fusy po kawie. Z pewnością pożegnacie problem. Metoda ta, sprawdzi się także na mrówki, które mogą się zalęgnąć na waszej posesji.

Meble

Może to być zaskakujące, ale fusy po kawie sprawdzą się idealnie przy rysach znajdujących się na meblach. Jak to zrobić? Wystarczy nałożyć na rysę fusy, nadmiar usunąć za pomocą ściereczki, a resztę pozostawić do wyschnięcia. Teraz wystarczy odczekać i gotowe! Po rysie nie ma ani śladu.

Zobacz też: http://www.eradomianki.pl/pies-stroz/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here