Sauna infrared na odchudzanie

Każdy człowiek do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebuje promieni świetlnych. Najwięcej jest ich dostarczanych latem. Zimą przychodzi nam z pomocą sauna infrared.
Sauna infrared jest sauną wykorzystującą do swojego działania promienie podczerwone. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z tradycyjnej sauny suchej bądź mokrej. W saunach, które wykorzystują bardzo wysoką temperaturę, panuje duża wilgotność powietrza. Dla niektórych osób są to warunki bardzo szkodliwe i lekarze nie zalecają im korzystania z tego typu saun.
Większość znanych nam typów saun oddziałuje na nasze ciało poprzez ciepło. Sauna infrared, jak już wcześniej wspomniano wykorzystuje ciepło poprzez promienie podczerwone. Ogrzewają one nasze ciało bezpośrednio, a nie jak w przypadku innych, tradycyjnych saun poprzez warunki utrzymywane wewnątrz pomieszczenia.
Bardzo pozytywnym aspektem w tym przypadku jest fakt, że promienie docierają w głąb naszego organizmu, dając mu wiele korzyści. Promienie podczerwone przekształcając się w ciepło, ogrzewają podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne. Temperatura wykorzystywanego ciepła mieści się w granicach od 25 do 60 stopni Celsjusza. Z tego względu seanse w saunie mogą być przeprowadzane w różnym czasie. Sprzyja to lepszemu samopoczuciu oraz efektywniejszemu działaniu na naszą sylwetkę.
Sauna infrared na odchudzanie to naprawdę bardzo dobry pomysł. Regularne korzystanie z tego typu urządzeń pozwala na spalanie podskórnej tkanki tłuszczowej poprzez energię, która stymuluje przemianę materii i pobudza metabolizm organizmu.
Sauna infrared została opracowana już około 40 lat temu. Do tej pory sprzedano już około 700 000 tych podczerwonych systemów grzewczych, a ponad 3 miliony ludzi na na całym świecie leczy się za ich pomocą.
Ciekawostką jest to, że ciepło powstaje pod wpływem ogrzewania przez elektryczną cewkę oporową, piasku grzewczego.
Każdy seans w takiej saunie wpływa na wiele sfer naszego ciała. Po wniknięciu w głąb naszego organizmu promieni podczerwonych zaczynamy bardzo intensywnie się pocić. Pozwala to na spalenie nawet 900 kilokalorii w 30-minutowym seansie. Dodatkowo nasza skóra oczyszcza się z toksyn. Dzięki temu będzie ona wyglądała zdrowiej i ładniej. Oprócz tego, cellulit zostanie zredukowany. Spadek masy ciała podczas korzystania z sauny infrared jest spowodowany zużyciem energii koniecznej do produkcji potu,a następnie wydalenie i spalenie tłuszczu.
Naukowcy po przeprowadzeniu licznych badań dowiedli, że działanie promieni podczerwonych jest korzystne nie tylko podczas odchudzania, ale również pomaga w zwalczaniu wielu infekcji i chorób. Lekarze zalecają korzystanie z sauny infrared m.in. w leczeniu bólów mięśni, kontuzjach, zwichnięciach, chorobach stawów czy zaburzeniach krążenia. Wizyty w saunie pomogą w zredukowaniu bólów pleców, mięśni i stawów, które są spowodowane ich przemęczeniem czy chorobą reumatyczną. Sauna jest także pomocna przy chorobach zwyrodnieniowych, bólach, które towarzyszą oparzeniom czy przy nerwobólach. Sauna redukuje objawy zmęczenia, zmniejsza napięcie mięśniowe, stres. Udowodniono, że działa również pozytywnie na samopoczucie, zmniejsza apatię i działa antydepresyjnie.
Kolejnym punktem jest wpływ promieni podczerwonych na rozciągliwość tkanek kolagenowych. Tkanki, w tym przypadku więzadła, torebki stawowe, ścięgna czy błony maziowe, które zostaną ogrzane do około 45 stopni Celsjusza mogą zostać trwale wydłużone. To ich rozciągnięcie może sięgać nawet od 0,5 do 0,9%. Należy jednak pamiętać, że takiego efektu nie uzyska się ogrzewając tkanki w niższej temperaturze.
Oprócz wcześniej wspomnianych dolegliwości, sauna infrared poprawia wygląd skóry po trądziku czy łuszczycy, oparzeniach oraz bliznach. Wielu ludzi leczy nią takie schorzenia, jak uszkodzenie tkanek miękkich, porażenie nerwu twarzowego, rwę kulszową, zapalenie stawów (zarówno ostre jak i chroniczne), niedociśnienie, owrzodzenia nóg, odleżyny, cukrzycę, żylaki, hemoroidy. Kobiety bardzo chwalą wpływ promieni pochodzących z sauny na przebieg menopauzy. Według nich zdecydowanie obniża dolegliwości związane z tym okresem życia. Chorzy z reumatyzmem stawów palcowych są zachwyceni efektami działania sauny. Ogrzewanie ich do temperatury 45 stopni Celsjusza, zmniejsza ich sztywność nawet do 20%.
Sauna oczywiście poprzez wysoką temperaturę poprawia krążenie, zwiększa przepływ krwi w naczyniach włosowatych, żyłach i tętnicach.
Eksperymentalną metodą leczenia nowotworów jest właśnie sauna infrared. Wiele badań potwierdza ich skuteczność w tej chorobie.
Warto jednak pamiętać, że przed seansem w saunie należy skonsultować się z lekarzem. Niektóre dolegliwości mogą się pogorszyć to naświetleniu ich promieniami podczerwonymi. Są to m.in. niedoczynność tarczycy, układowy liszaj rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, ostre zapalenie stawów, hemofilia czy skłonność do krwotoków. Nie wolno jej także stosować przy chorobach oczu, otwartych ranach, silnych oparzeniach słonecznych. Zabronione jest absolutnie korzystanie z sauny infrared kobietom w ciąży, osobom starszym i słabym. Przeciwwskazaniem jest także złe samopoczucie w trakcie seansu i po nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here