5 pomysłów na zabawkę dla psa — co spodoba się twojemu pupilowi

Właściciele psów mogą obecnie liczyć na szeroki wybór zabawek dla swoich czworonożnych przyjaciół. I choć takie bogactwo możliwości ma oczywiście mnóstwo zalet, to jednocześnie podjęcie decyzji o zakupie konkretnego gadżetu może być niemałym wyzwaniem. Zastanawiasz się, jakie akcesoria mogą przypaść do gustu twojemu pupilowi? Poznaj kilka popularnych rodzajów zabawek dla psów.

Zabawki piszczące

Prawdopodobnie trudno znaleźć zwierzaka, który nie lubi piszczących zabawek z gumy. Takie akcesoria cieszą się też uznaniem właścicieli, ponieważ często są świetnym sposobem na to, żeby pupil nie nudził się w wolnym czasie czy też pod nieobecność domowników. Co ciekawe, zabawkowa piszczałka dla psa wydaje dźwięk przypominający pisk gryzoni, co może zaspokoić naturalny instynkt łowcy zwłaszcza w przypadku ras myśliwskich. Jest to też świetny sposób na zwrócenie uwagi właściciela i zachęcenie go do wspólnej zabawy.

Zabawki do aportowania

Choć psy lubią zabawki służące do gryzienia, wydające dźwięki czy też oferujące nagrody za wykonanie poleceń, to często największą radość sprawiają im proste gadżety przeznaczone do aportowania. Na dodatek profesjonalne produkty są znacznie bardziej bezpieczne niż zwykły kij, który może zranić język bądź podniebienie zwierzaka. Warto też pamiętać, że rzucanie psu zabawki jest świetnym sposobem na utrzymanie czworonoga w dobrej kondycji. Może też pomóc w zmęczeniu psa, co jest szczególnie ważne w przypadku ras potrzebujących dużej dawki ruchu. Podczas zakupów należy pamiętać o tym, żeby rozmiar i waga zabawki do aportowania odpowiadały gabarytom pupila.

Zabawki edukacyjne

W wyprawce dla psa zdecydowanie warto umieścić zabawki edukacyjne. Takie gadżety są stworzone z myślą o rozwoju umysłowym zwierzaka. Mogą też pomóc w nauce ważnych komend czy też zabawnych sztuczek. W ofercie sklepu online Aquaelzoo można znaleźć zabawki renomowanych producentów, którzy doskonale wiedzą, jak połączyć trening z rozrywką. Wiele gadżetów edukacyjnych zachęca psiaki do pracy umysłowej poprzez nagradzanie ich smakowitymi przysmakami. Wymagające skupienia zabawki są też skutecznym sposobem na wyciszenie i uspokojenie pupila.

Zabawki gryzaki

Sporą zaletą takich akcesoriów jest to, że pozwalają psu wyładować nadmiar energii i emocji na zabawce. W ten sposób można zmniejszyć ryzyko połknięcia niebezpiecznych dla zdrowia substancji bądź zniszczenia mebli, butów i innych przedmiotów. Dotyczy to zwłaszcza szczeniąt, które mogą mieć zwiększoną potrzebę gryzienia ze względu na swędzące dziąsła. Ponadto spora część gryzaków ma pozytywny wpływ na stan uzębienia zwierzaka, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych psów.

Zabawki zapachowe

Węch jest dla psów niesamowicie ważnym zmysłem. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu zwierzaki poznają świat. Zabawka o ciekawym, atrakcyjnym dla pupila zapachu może być zatem bardzo przydatna podczas treningu umiejętności związanych z węszeniem. Ponadto zabawka może zaspokoić naturalne potrzeby dotyczące wykorzystania zmysłu powonienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here