Głowa manekina

Manekiny są wykorzystywane w wielu sklepach odzieżowych. Chociaż to właśnie dzięki nim często zauważamy konkretne ubranie, rzadko kiedy myślimy o tym, ile zastosowań mają. Poza manekinami całopostaciowymi, znajdziemy też torsy, ekspozytory i głowy. Na szczególną uwagę zasługuje głowa manekina. Co musisz wiedzieć o tym elemencie wyposażenia?

Głowa manekina – kiedy się sprawdzi?

Głowa manekina służy do tego, co manekin całopostaciowy, ale w mniejszej skali. Świetnie sprawdza się do ekspozycji akcesoriów. Z powodzeniem zaprezentuje szaliki, czapki, okulary przeciwsłoneczne, kapelusze czy chusty. Nada się także do sklepów elektronicznych i budowlanych. Można umieścić na niej bowiem słuchawki czy kask. Jest znacznie mniejsza niż tradycyjny manekin, więc zmieści się na niewielkich stoiskach z pamiątkami, jak również na witrynach. Niektórzy wykorzystują głowę manekina jako dekorację swojego mieszkania czy baru.

Głowa manekina – jakie modele mamy do wyboru?

Na rynku znajdziemy wiele różnych głów do ekspozycji. Producenci oferują nam modele realistyczne oraz abstrakcyjne. Do prezentacji czapek nadają się obydwa warianty. Jednak w sklepach z elektroniką częściej można spotkać głowy abstrakcyjne, takie jak te dostępne na stronie https://sklep.moremannequins.pl/pozostale-manekiny-ekspozytory-glowy.84. Świetnie nadają się do ekspozycji nowoczesnych gadżetów. Z kolei w sklepach z akcesoriami budowlanymi mogą sprawdzić się głowy realistyczne, ponieważ służą tam najczęściej do prezentacji gogli ochronnych czy kasków.

Głowę manekina należy dobierać z uwzględnieniem dostępnego asortymentu. Często wystarczy kierować się po prostu wyczuciem estetycznym. W przypadku rzeczy typowo użytkowych najlepszym wyborem powinny okazać się proste, półrealistyczne głowy. Jednak teoria teorią, a w praktyce wszystko zależy od konkretnego asortymentu i upodobań właściciela. Warto pamiętać, że głowa manekina jest tylko narzędziem do ekspozycji, więc nie może przytłoczyć żadnego z prezentowanych akcesoriów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here