Jak wybrać idealne ręczniki bawełniane

Wybór dobrych ręczników bawełnianych nie jest zadaniem prostym, ponieważ powinien on uwzględniać kilka ich istotnych cech. Wśród nich wymienić należy choćby rozmiar produktu czy jego gramaturę.

Jaki rozmiar powinien mieć ręcznik bawełniany?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są ręczniki bawełniane w różnorodnych wielkościach. Ich rozmiar z reguły podyktowany jest ich przeznaczeniem. Najmniejsze ręczniki stosowane są do wycierania twarzy oraz rąk. Średnie ręczniki bawełniane stosowane są najczęściej do wycierania ciała po kąpieli, natomiast duże – na plaży.

Jaką gramaturą powinien się cechować dobry ręcznik bawełniany?

Gramatura ręcznika bawełnianego określa jego ciężar wyrażony w gramach w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy tkaniny.Wysoka gramatura ręcznika przekłada się na dłuższy czas jego schnięcia. Takie produkty są jednak przyjemne w dotyku oraz bardziej mięsiste.

Czy rodzaj tkania materiału, z którego wykonywane są ręczniki ma znaczenie?

Większość ręczników dostępnych w sprzedaży posiada okrywę pętelkową, która sprzyja efektywnemu wchłanianiu wody. Gęstość pętelek wpływa na to czy dany ręcznik bawełniany będzie dawał wrażenie produktu mięsistego i zwartego. Wyroby niskiej jakości zwykle cechują się niską gęstością splotów. Schną one dosyć szybko lecz mało efektywnie wchłaniają wodę.

Czy rodzaj materiału, z którego został wykonany ręcznik ma znaczenie?

Ręczniki mogą być tkane z różnego rodzaju tkanin. Może to być na przykład klastyczna bawełna, która dość szybko schnie oraz bardzo skutecznie wchłania wilgoć. Poza typową bawełną ręczniki mogą być również produkowane z mikrobawełny. Ręczniki wykonane z tego typu tkaniny cechują się dużą delikatnością oraz tym, że dobrze chłoną wilgoć i szybko schną. W sprzedaży dostępne są również ręczniki z bawełny egipskiej. Z tego typu surowca wykonuje się ręczniki o bardzo wysokiej gramaturze, które cechują się wyjątkową miękkością. Są to zwykle produkty dość drogie lecz wraz z wysoką ceną otrzymuje się dobrą jakość. Ręczniki bawełniane mogą posiadać domieszki innych tkanin. Mogą to być na przykład włókna bambusowe, które wykazują właściwości antybakteryjne oraz bardzo szybko schną. Tego typu unikalne produkty są szczególnie polecane alergikom.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here