Tabletki przeczyszczające na odchudzanie

Jajka to idealny dodatek do dań dla osób, które się odchudzają. Szczególnie białka są naszymi sprzymierzeńcami, ponieważ są bardzo niskokaloryczne. Białko ma zdecydowanie mniej kalorii niż żółtko, jest lekkie, neutralne w smaku i wartościowe dla zdrowia.

Jajka a odchudzanie
Jaka zdecydowanie sprzyjają odchudzaniu. Można je dodawać do sałatek, przerabiać na omlety, naleśniki i dietetyczne gofry. Jajko na miękko może stanowić zdrowe i pożywne śniadanie. Natomiast jajko w wersji po benedyktyńsku sprawdzi się, jako dodatek do sytego obiadu. Ugotowane jajka mogą być podstawą do przyrządzania chudych past do kanapek.

Omlety białkowe i warzywne
Omlet z białek to idealna propozycja dla osób, które są na diecie odchudzającej. Można przygotować omlet w wersji na słodko lub na słono. To zależy od naszych preferencji. Omlet owsiany sprawdzi się idealnie zarówno jako ciepły posiłek, jak i zimna przekąska na przykład na drugie śniadanie.

Oczywiście składniki omletów można dowolnie modyfikować. Na mniej restrykcyjnej diecie można je przyrządzić na bazie całych jajek i wzbogacić płatkami pszennymi, otrębami, lub orzechami. Omlet można również zapiec w piekarniku z dodatkiem pieczonych, lub gotowanych warzyw. Będzie wówczas stanowić idealne, syte danie obiadowe.

Omlet z białek z płatkami owsianymi
Składniki:
– ½ szklanki błyskawicznych płatków owsianych,
– 4 białka,
– szczypta soli,
– olej w dozowniku.

Płatki owsiane można na początek namoczyć rzec 5- 10 min w mleku roślinnym, aby straciły nieco twardości. Na patelni z powłoką nieprzywierającą rozgrzewamy cienką warstwę oleju lub oliwy z oliwek. Tłuszcz w dozowniku to najlepsza metoda na to, aby nasze danie nie przywierało do dna patelni, ale jednocześnie Nie było zbyt tłuste. Białka wbijamy do miseczki. Dodajemy do nich sól, oraz odsączone z mleka roślinnego płatki owsiane.

Masę wlewamy na rozgrzana patelnię. Kiedy na powierzchni pojawią się duże bąbelki powietrza, to znam, że można omlet obrócić na drugą stronę, lub włożyć na parę minut do piekarnika. Obie metody są jednakowo dobre. Omlet podajemy z dodatkiem niskosłodzonego dżemu, miodu, lub jogurtu naturalnego. Omlet owsiany równie dobrze smakuje w wersji na zimno. Można go pokroić na mniejsze trójkąciki i włożyć do śniadaniówki na podwieczorek.

Omlet z otrębami i pieczonymi warzywami
Składniki:
– 4 jajka,
– 0/5 szklanki mleka (może być to zwykłe mleko odtłuszczone lub mleko roślinne np. sojowe),
– 2 łyżki mąki pszennej,
– 1 średnia cukinia,
– 1 mała cebulka,
– 2 średniej wielkości ziemniaki,
– 1 mała marchewka,
– natka pietruszki,
– sól, pieprz, olej lub oliwa z oliwek.

Marchewkę, cebulę, cukinie i ziemniaki myjemy, obieramy ze skórki i kroimy na podobnej wielkości cząstki. Warzywa spryskujemy oliwą w dozowniku i układamy na blasze do pieczenia wyłożonej pergaminem. Można je lekko oprószyć solą i pieprzem. Wkładamy blachę do mocno rozgrzanego piekarnika i zapiekamy ok. 20 min, aby nabrały ładnego koloru i delikatnie zmiękły. Jajka wbijamy do miseczki.

Dodajemy do nich mleko i mąkę pszenną. Patelnię teflonową rozgrzewamy i rozpylamy na niej tłuszcz. Masę jajeczną wlewamy na patelnię i wrzucamy do niej podpieczone warzywa, oraz posiekaną natkę pietruszki. Omlet powinien się lekko ściąć od spodu. Następnie wkładamy go do piekarnika na 15 min, aby jajka ścięły się od góry.

Dietetyczne sałatki
Sałatki to również idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną zrzucić kilka kilogramów. Zazwyczaj dietetyczne kanapki kojarzą się z liściem sałaty polanym rzadkim winegretem, ale to tylko stereotyp. Porządna niskokaloryczna sałatka może nie tylko smaczna, ale i bardzo syta i pożywna. Najlepiej oprzeć naszą mieszankę na bazie jakiejś kaszy, bo dostarczymy sobie w ten sposób sporą ilość białka. Nadają się do tego wszystkie rodzaje kasz, ponieważ świetnie łączą się z rozmaitymi smakami.

Sałatki z kaszą sprawdzą się w wersji na ciepło, ale możne je też zabrać na uczelnię, czy do pracy, jako pożywną przekąskę na drugie śniadanie lub podwieczorek. Do sałatki warto dodać również ugotowane jajko w kawałkach, lub też wzbogacić ją o jako w koszulce.

Sałatka z kaszy bulgur
Składniki:
– 20 dag kaszy bulgur,
– 10 dag groszku konserwowego,
– 10 dag kukurydzy konserwowej,
– 1 mała marchewka,
– 1 mała cebula,
– 2 jajka,
– natka pietruszki,
– kilka liści młodego szpinaku,
– 10 dag ziaren słonecznika,
– 3 łyżki naturalnego jogurtu,
– 2 łyżki sosu sojowego,
– 1 łyżka oliwy z oliwek,
– sól, pieprz.

Kaszę gotujemy we wrzącej, osolonej wodzie ok. 15 min. Marchewkę i cebulę obieramy i kroimy w kostkę. Następnie skrapiamy oliwa i wkładamy do piekarnika na 15 min. W tym czasie warzywa zmiękną i nabiorą słodkiego smaku. Jajka gotujemy na twardo i kroimy na mała kostkę. Do miseczki wrzucamy kaszę, upieczone warzywa, grosze i kukurydzę konserwową.

Ziarna słonecznika podprażamy lekko na suchej patelni. Przyrządzamy lekki sos z jogurtu i sosu sojowego, oraz przypraw. Sos dodajemy do miseczki wraz z posiekaną natka pietruszki, jajkiem i słonecznikiem. Całość dokładnie mieszamy i wkładamy do lodówki, aby wszystkie smaki dobrze się przegryzły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here