Dlaczego zapominamy o wodzie i jej dobrym wpływie na nasz organizm?

Mało komu z nas takie kakao kojarzy się z dietetycznym produktem. Wiemy przecież, że jest ono głównym składnikiem zwykłej czekolady, batoników, wafelków, sztucznych mlecznych napojów i innych artykułów zakwalifikowanych do grupy słodyczy. Na diecie próbujemy ich unikać. Czasem jest to dla nas trudne, ale staramy się to robić, bo wiemy, że wraz z tym słodkim batonikiem, który w przeciągu paru sekund zdąży zniknąć w naszych ustach i pozostawi po sobie gorzki niesmak, dostarczymy sobie kilkuset kalorii, które moglibyśmy zużyć znacznie lepiej, jedząc normalny i zdrowy posiłek. Mimo wszystko kakao a odchudzanie ma spory sens. Ten składnik sam w sobie nie jest wysokokaloryczny i wcale nie ma jakiegoś niesamowicie słodkiego smaku. W swojej czystej i pierwotnej formie okazuje się w pełni zdrowym i wartościowym artykułem, dzięki któremu na diecie odchudzającej możemy nawet pohamować swoją ochotę na słodycze. To po takie produkty powinniśmy sięgać koniecznie, jeżeli tylko utrata wagi przychodzi nam z trudnością i chcielibyśmy zacząć korzystać z jakichś preparatów i środków, dzięki którym szybciej redukowalibyśmy swoją masę ciała i przede wszystkim robilibyśmy to w sposób komfortowy. Kakao nam w tym wszystkim na pewno pomoże.

Mówiąc o odchudzających właściwościach kakao, cały czas rozmawiamy na temat naturalnej i czystej wersji tego produktu. Pod tym mianem nieraz znajdziemy bowiem kompletnie niezdrowe dla nas artykuły. Kakao to typowy napój dziecięcy. Najprawdopodobniej sami jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu niemalże zawsze wypijaliśmy je do porannego śniadania. Kojarzymy jego słodki smak i aromatyczny zapach, dlatego wydaje się nam, że tak właśnie powinno smakować i pachnieć prawdziwe kakao. Jest jednak inaczej. Napoje, jakimi raczyliśmy się w dzieciństwie, były tak naprawdę przetworzonymi mieszankami różnych substancji. Oczywiście głównym ich składnikiem jest samo kakao, jednakże producenci uzupełniają je dodatkowo mlekiem w proszku, aromatami, substancjami barwiącymi oraz zwykłym białym cukrem. Opakowania takich napojów wyglądają niesamowicie. Przyciągają wzrok dzieci, ponieważ są żółciutkie, czerwone i obarczone wizerunkami przyjaźnie prezentujących się zwierzaczków, przedstawionych w momencie, gdy piją one napój z małych kubeczków. Czasem sami dajemy się skusić na te reklamy. Na opakowaniach kakao producenci chwalą się tym, że zawierają one cenne dla naszego zdrowia witaminy i minerały. Gdybyśmy jednak przyjrzeli się temu wszystkiemu z bliska, sami stwierdzilibyśmy, że tych „cennych” substancji odżywczych jest w nich jak na lekarstwo. Sztuczne kakao nie będzie dobre na odchudzanie. Co innego to prawdziwe.

Uważajmy więc koniecznie na artykuły „dziecięce”. Przerażające jest to, że to właśnie o zdrowie swoich pociech powinniśmy dbać ze szczególną starannością, a producenci tylko nam to utrudniają. Doskonale znają smaki i gusta kulinarne najmłodszych konsumentów. Wiedzą, że dzieci przepadają za wszystkim co słodkie, dlatego też wzbogacają swoje produkty całą masą cukru, od którego nasze maluchy prędko się uzależniają. To właśnie cukier wywołuje u nich najczęściej problemy z wagą. Nam samym też nie jest on wcale potrzebny, dlatego gdy chcemy się odchudzić, musimy niestety całkowicie go od siebie odstawić. Nie jest łatwo pokonać takie uzależnienie, jednakże naturalne kakao częściowo nam w tym pomoże. W najbliższym czasie, gdy tylko będziemy na kolejnych zakupach spożywczych, koniecznie poszukajmy go w swoim sklepie. Udajmy się do działu z dżemami, napojami i masłami orzechowymi, bo to właśnie tam znajdziemy również różne wersje kakao. Koniecznie sprawdźmy ich skład. To naturalne i dobre dla naszego zdrowia nie powinno zawierać ani grama cukru. Musi składać się w całości wyłącznie z samych ziaren kakaowca. Będzie ono nieco droższe od tego sztucznego i przetworzonego, ale spokojnie wystarczy nam nawet na kilka tygodni czy miesięcy, jeśli nie będziemy go zbyt często używać.

Kakao a odchudzanie – jak je stosować?
Z naturalnej wersji kakao możemy przygotować sobie zwykły słodki napój. Będzie on idealną opcją na zimowe wieczory. Gdy tylko wrócimy do domu z pracy i uczelni, przygotujmy sobie taki napar, który rozgrzeje nas od środka i automatycznie poprawi nasz nastrój. Wsypmy dwie płaskie łyżeczki kakao do dużego kubka. Zalejmy je gorącym mlekiem lub zagotowaną wodą i dokładnie wymieszajmy. Taki napój nie będzie niestety słodki, dlatego jeśli uznamy, że nie jesteśmy w stanie go wypić, zawsze możemy w jakiś sposób zmienić jego smak. Zamiast jednak dosładzać go zwykłym białym cukrem, wybierzmy zdrowszą alternatywę dla tego słodzika. Zastosujmy chociażby zwykły słodzik w tabletkach. Kosztuje grosze, a już jedna jego pastylka zapewnia nam taką samą słodycz jak dwie łyżeczki białego cukru. Możemy też wzbogacić swoje naturalne kakao solidną łyżką miodu – ten składnik wzmocni naszą odporność, która w obecnym sezonie zimowym na pewno nam się przyda. Pijmy takie kakao zawsze wtedy, gdy tylko najdzie nas ochota na zjedzenie czegoś słodkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here