Karta pamięci 128 GB

Wybór karty pamięci do aparatu nie jest prostą sprawą. Decyzja zależy od naszych potrzeb oraz specyfikacji posiadanego sprzętu, a przed zakupem warto zwrócić uwagę także na czynniki inne niż pojemność. To szczególnie ważne, gdy chcemy robić zdjęcia i nagrywać filmy w wysokiej rozdzielczości. Przedstawiamy informacje, które pomogą wybrać najlepszą opcję.

Jaka karta pamięci do aparatu będzie dobrym wyborem?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kart, chociaż najpopularniejszym formatem jest niewątpliwie SD – w tym także jego nowsze, szybsze edycje, czyli SDXC oraz SDHC. W pierwszej kolejności należy jednak zorientować się, jakie karty obsługuje aparat: poszczególne modele mogą wspierać nośniki na przykład klasy UHS-I (U1), UHS-II (U2) czy zdecydowanie wydajniejszą UHS-III (U3). O typach kart pasujących do urządzenia można dowiedzieć się z instrukcji obsługi lub karty produktu. Jeżeli mamy do dyspozycji tylko starszy sprzęt, który nie obsługuje najnowszych standardów, czasami możemy skorzystać także z opcji aktualizacji oprogramowania w celu rozszerzenia wsparcia dla kart pamięci.

Jaka karta pamięci do lustrzanki będzie dobrym wyborem? To pytanie, które jest szczególnie istotne, gdy aparat ma także możliwość nagrywania materiału wideo i chcemy go wykorzystać właśnie w tej roli. Przy takim zastosowaniu prędkość zapisu ma ogromne znaczenie – zwłaszcza gdy zależy nam na jak najwyższej rozdzielczości. Poszczególne oznaczenia dzielą się na trzy kategorie: Speed Class (C), Ultra High Speed (UHS) oraz Video Speed Class (V). Przy symbolach umieszczane są także liczby, które określają minimalną prędkość zapisu – klasa 10 w standardowym oznaczeniu oferuje 10 MB/s, podczas gdy najwydajniejszy obecnie standard V90 oznacza przepustowość 90 MB/s.

Prędkość zapisu to nie wszystko

Zapis to wyjątkowo ważny parametr dla osób, które nagrywają wideo o większej liczbie klatek na sekundę oraz w jakości 4K lub duże zdjęcia w formacie RAW. Oprócz tempa, z jakim zapisywane są dane na karcie, liczy się także prędkość wykonywania odwrotnej operacji. Odczyt zazwyczaj przebiega szybciej – w przypadku kart V90 możemy liczyć na wysokość tego parametru wynoszącą ponad 100 MB/s. To istotny parametr, gdy chcemy, by zgrywanie plików na komputer przebiegało jak najszybciej.

Dodatkowo warto stawiać na produkty, które oferują odpowiednią wytrzymałość oraz możliwość sprawnego funkcjonowania przez długi czas. Jaka karta pamięci do aparatu posłuży nam najdłużej? Godne polecenia propozycje znajdziemy wśród ofert najbardziej cenionych producentów – w przypadku kart pamięci jedną z najczęściej wybieranych firm jest Samsung.

Pojemność karty pamięci

Na rynku znajdziemy karty pamięci oferujące różną ilość miejsca – od pojemności liczonej w megabajtach aż po 2 TB. Najpopularniejsze opcje znajdują się pośrodku, a w wielu sytuacjach optymalnym wyborem okaże się karta pamięci 128 GB. Jedna sekunda filmu czy jedno zdjęcie może wymagać od kilku do kilkudziesięciu megabajtów – warto zastanowić się, ile materiału rejestrujemy, i odpowiednio dostosować swój wybór. Profesjonaliści często korzystają z kilku kart, by zabezpieczyć się przed zapełnieniem nośnika w trakcie sesji.

Szukając karty o sporej pojemności, która przy tym zapewnia wysoką prędkość zapisu, warto zwrócić uwagę na modele takie jak karta pamięci 128 GB Samsung PRO Plus. Produkt koreańskiej firmy cechuje się odczytem w tempie 100 MB/s oraz zapisem 90 MB/s, dzięki czemu sprawdzi się doskonale zarówno w profesjonalnym, jak i bardziej codziennym zastosowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here