Sushi bar

Na polskim rynku gastronomicznym nie brakuje ciekawych propozycji dla miłośników kuchni świata. Włoskie restauracje, amerykańskie fast foody, a nawet popularne ostatnio dania gruzińskie to tylko niektóre atrakcje, czekające na smakoszy. Spośród wielu możliwości, warto wyróżnić wyjątkową potrawę specyficzną dla kuchni japońskiej, jaką jest sushi. Potrawa jest serwowana na zimo, więc może służyć jako obiad lub przekąska i często zamawia się ją do domu lub firmy w ramach cateringu imprezowego. Warto jednak od czasu do czasu odwiedzić sushi bar i spróbować dania na miejscu. Tego typu restauracje mają unikalny klimat i często goszczą różnorodną klientelę. Oto dlaczego warto sprawdzić co oferują.

Sushi bar – co się w nim serwuje?

W sushi barze menu będzie zawierało przede wszystkim różne rodzaje sushi. Głównymi składnikami tej potrawy jest zaprawiony octem ryż oraz ryba, jednak występują różne odmiany sushi. Na przykład możemy spróbować futomaki zawiniętego z tuńczykiem i mango lub uramaki z krewetką w tempurze. Warto poprosić o rekomendację członka personelu, który chętnie opowie z czego składa się konkretna porcja. Możemy zatem zażyczyć sobie sushi bez surowej ryby, za którą część polaków nie przepada lub w wybranych lokalach poprosić o porcję wegetariańską. Na miejscu często możemy także skosztować tradycyjnych japońskich napitków.

Sushi bar – jaka atmosfera w nim panuje?

Panuje mit, że sushi bar zawsze jest miejscem ekskluzywnym, drogim i raczej przeznaczonym dla elit. Od dawna jednak nie jest to zgodne z prawdą. Część restauracji sushi pozostaje wytwornymi lokalami, jednak można znaleźć wiele przyjaznych miejsc, w których da się spędzić miło czas w towarzystwie znajomych. Sushi bar z Wrocławia to jeden z takich właśnie przybytków. Tutaj można sprawdzić menu https://sushicorner.pl/. Zależnie od naszych potrzeb, powinniśmy szukać takich lokali z sushi, w których będziemy czuć się dobrze. Jeśli udajemy się na kolację biznesową to tradycyjna restauracja sprawdzi się świetnie, jednak na zwykły obiad czy spotkanie towarzyskie, lepiej wybrać kameralny sushi bar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here