Chińskie tabletki na odchudzanie

Większość z nas myśli o odchudzaniu zaczyna od spojrzenia w lustro. Po kilku sekundach obserwowania swojego odbicia, bardzo często pojawia się złość. W głowie pojawia się myśl o odchudzaniu: od dzisiaj, od jutra, od poniedziałku. W głowie zaczynamy snuć plany dietetyczne: dieta, zdrowe jedzenie, mniej kalorii, ćwiczenia, biegi, siłownia, zero słodyczy i fast foodów. Wszystko to ma swoje plusy i minusy. Pamiętaj jednak o kilku zasadach:
1. Nie stawiajmy sobie celów nie do spełnienia, ponieważ zbyt rygorystyczne zasady zniechęcą do odchudzania. Plany dietetyczne muszą być długotrwałe, a odchudzanie to nie tylko dieta. To zmiana nawyków żywieniowych. To zmiana stylu życia. Wprowadzaj zmiany żywieniowe stopniowo i równie stopniowo obserwuj zmiany jakie zachodzą w Twoim ciele. Dobra dieta to nie tylko spadek wagi. To również poprawa samopoczucia, poprawa wyników krwi, stanu włosów, cery i paznokci. Małe zmiany żywieniowe dodają nam energii, werwy, wigoru, poprawiają humor. I nawet jeżeli waga nie spada, warto poczekać.
2. Skup się na motywacji. Kiedy Ci na czymś bardzo zależy – starasz się specjalnie, ze zdwojoną mocą by osiągnąć cel. Wybierz się na przykład na zakupy. Wypatrz ekstra spodnie, sukienkę, bluzkę. Cokolwiek. Jeżeli nie pasuje Ci obecny rozmiar, źle się czujesz z nadprogramowymi kilogramami i jesteś pewna, że sukienka w mniejszym rozmiarze poprawi Twoją pewność siebie to kup ją. Sukienka, bluzka, spodnie w wymarzonym rozmiarze to Twój cel, Twoja motywacja.
3. Skoncentruj się na jedzeniu! Jedzenie to przyjemność. Nawet na diecie! Celebruj te chwile. Dieta nie może kojarzyć Ci się z katorgą. Używaj dobrych przypraw, ładnych talerzy, zgaś na chwilę telewizor, zamknij laptopa. Zbytnie zainteresowanie programem może skończyć się bowiem nieuzasadnioną dokładką. Posiłki należy jeść wolno, spokojnie przeżuwając każdy kęs. Dobrze jest jadać na małych talerzach, gdyż wtedy porcja wyda się większa. Jedz niewielkie porcje, ale częściej. Nasze organizmy są bardzo mądre i doskonale wiedzą, czego potrzebują i w jakich ilościach.
4. Zastanów się, ile kilogramów chcesz stracić i w jakim czasie ma się to odbyć. Odchudzanie to proces długotrwały! Każdą dietę trzeba zaplanować w czasie i na pewno nie będzie to miesiąc lub dwa. Daj sobie czas! Twój organizm tego potrzebuje. Planuj swoje posiłki. Przemyśl sobie dokładnie, co lubisz, co chcesz jeść, a za czym nie przepadasz i czego musisz się wystrzegać. Zrób sobie listę dozwolonych i niedozwolonych produktów. Poszukaj w internecie przepisów na dietetyczne, ale smaczne dania. Zainspiruj się. Kontroluj listę swoich zakupów i już na wstępie skreśl z niej tanie tabletki na odchudzanie. Takie cuda nie istnieją. Jeżeli interesuje Cie suplementacja – udaj się do lekarza.
5. Oczyszczanie organizmu ma wielki wpływ na nasze samopoczucie, ale nie jest metodą odchudzania! Głodówka jest sposobem na szybkie oczyszczenie, ale nie może trwać zbyt długo. Dzięki niej przyzwyczaimy żołądek do mniejszych porcji jedzenia. Warto w tym czasie sięgać po różnego rodzaju koktajle i soki owocowo-warzywne robione własnoręcznie w domu. Co więcej, pamiętaj o tym, aby pić dużo wody.
6. Jeśli się odchudzasz, uważnie czytaj etykiety kupowanych produktów. Reklamy telewizyjne potrafią skutecznie omamić konsumenta. Pamiętaj, im krótszy skład, tym lepiej. Tyczy się do praktycznie każdego produktu. Zastanów się również, czy produktu typu „light” to dobre rozwiązanie. U każdego producenta określenie „light” może oznaczać coś innego. Może to być produkt z obniżoną zawartością tłuszczu lub z mniejszą ilością cukru. Warto też sprawdzić, czy produkt odtłuszczony nie zawiera przypadkiem większej ilości węglowodanów (cukrów), które wcale nie pomogą Ci w odchudzaniu.
7. Nie traktuj słodyczy jako pocieszyciela, ale jednocześnie pozwalaj sobie na małe grzeszki. Małe grzeszki raz na jakiś czas np. raz w miesiącu, nie zrujnują Twojej ciężkiej pracy. Jeżeli jednak masz niepohamowaną chęć na słodycze i nie potrafisz się bez nich obejść, pomyśl, czy problem nie tkwi głębiej. Czekolada nie poprawi Ci humoru. To kwestia psychiki. Zastanów się czy nie zajadasz problemów. Czasami warto udać się do specjalisty – psychologa.
8. Jeśli się odchudzasz, zacznij chodzić, biegać, ćwiczyć. Po prostu zacznij się ruszać. Poranny spacer do pracy pobudzi Cie na kolejne godziny. W biurowcu zrezygnuj z windy. Masz pracę siedzącą? Nic nie szkodzi! Stój co najmniej dziesięć minut w ciągu każdej godziny lub rób sobie krótkie spacery po korytarzu.
9. Dbaj o zdrowie, zrób komplet badań. Dieta dietą, ale niech przyświeca nam fakt, iż zdrowie jest najważniejsze. Kontroluj stan swojego zdrowia w trakcie całego procesu odchudzania. Podstawowe badania krwi przed i w trakcie zobrazują, czy odchudzasz się prawidłowo i czy dostarczasz organizmowi wszystkich potrzebnych mikroelementów. Każde odchylenie od normy powinno budzić Twoje wątpliwości i kierować do lekarza lub specjalisty np. do dietetyka. Dalsze prowadzenie diety, która powoduje zaburzenie podstawowych norm w organizmie, może mieć opłakane skutki w przyszłości. Odchudzaj się mądrze, odpowiedzialnie i z głową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here