Zupy odchudzające

Niewiele osób za nim przepada. Zazwyczaj piją go wyłącznie ludzie starsi i osoby dorosłe – gdyby ktokolwiek podał go dziecku, najprawdopodobniej ono od razu po pierwszym łyku wyplułoby go na stół lub w ogóle nie chciałoby go spożyć. Sok pomidorowy kojarzy się ludziom z warzywnymi i mało apetycznymi koktajlami. Przypomina zwykłą słoną potrawę, a przecież od soków oczekujemy zwykle czegoś innego – słodkiego smaku i owocowego aromatu, który zadowoliłby i nasze podniebienie, i nasz zmysł węchu. Mimo wszystko sok pomidorowy a odchudzanie to strzał w dziesiątkę! Pijąc go regularnie i to w dość sporych ilościach, można, według teoretycznych założeń, szybciej tracić na wadze. Oczywiście produkt ten, jak żaden inny środek czy nawet lek farmakologiczny, nie ma magicznej mocy działania i nie sprawi, że nagle osoba otyła w przeciągu zaledwie jednego tygodnia stanie się idealnie szczupła. Sok pomidorowy pomaga jednak ludziom przechodzącym na diety odchudzające, ponieważ wypełnia sam żołądek i sprawia, że ma się mniejszą ochotę na niezdrowe przekąski. Jest także produktem niskokalorycznym. Zazwyczaj sprzedaje się go w małych szklanych butelkach, które dostarczają (w jednej porcji) zaledwie pięćdziesięciu kalorii. Sok pomidorowy, podobnie jak same pomidory, wypełniony jest składnikami mineralnymi, czyli przede wszystkim samym potasem. To produkt bardzo zdrowy, którego regularnie picie może doprowadzić do zmniejszania się obwodów całego ciała.

Ile kalorii kryje się w soku pomidorowym?
Taki sok można znaleźć w różnych formach. Najczęściej jednak uzupełnia się nim małe szklane buteleczki. Jedna z nich zawierać może około 330 ml płynu, co jest równowartością niecałych sześćdziesięciu kalorii. W takiej samej dawce zwykłego napoju owocowego lub gazowanej coli kryłoby się nawet dziesięciokrotnie więcej kalorii. Wybór jest prosty. Aby chudnąć i jednocześnie móc czasem pozwolić sobie na małe odstępstwo od diety, wystarczy zastąpić wszystkie niezdrowe napoje warzywnymi sokami. Ten pomidorowy będzie idealnym wyborem w momencie odczuwania lekkiego głodu. Doskonale go zaspokoi i pozwoli człowiekowi wytrwać do pory normalnego posiłku, jednocześnie nie dając mu się skusić na żadne słodycze, chipsy czy inne szybkie i bezwartościowe przekąski. A to właśnie od napoi tyje spora ilość osób. Przepadają za nimi przede wszystkim dzieci, które nie wyobrażają sobie tłustej pizzy bez przynajmniej jednej szklanki coli. Gazowane napoje są jednak zupełnie bezwartościowe. Składają się z wielu chemicznych dodatków, które szkodzą ogólnemu zdrowiu. Równie nieodpowiednie na diecie będą teoretycznie zdrowsze soki owocowe. Tak naprawdę mogą one zawierać tyle samo cukru co zwykłe słodycze. Są nimi napakowane, ponieważ ich producenci doskonale wiedzą o tym, że cukier jest jednym z najsilniej uzależniających związków. Wprowadzony do artykułu sprawia, że człowiek zaczyna się do niego przyzwyczajać i później trudno jest mu z niego zrezygnować. Takie uzależnienie jest jednak dobre wyłącznie dla samych producentów. Ludziom trudno jest się go potem pozbyć, dlatego też epidemia nadwagi i otyłości wynika obecnie z faktu, iż niemalże we wszystkich produktach spożywczych kryje się zabójczy cukier.

Jakie wartości odżywcze ma sok pomidorowy?
Przede wszystkim jest on jednym z najlepszych źródeł potasu. Zawierają go także same pomidory, jednakże te, które dostać możemy zimą i jesienią w sklepach, nie są do końca wartościowe. Zazwyczaj docierają do naszego kraju całymi tygodniami. Muszą być specjalnie pryskane chemicznymi substancjami, aby mogły przetrwać ten długi czas transportu. Sami możemy dostrzec sporą różnicę w pomidorach kupowanych latem, a tych, które aktualnie zdobywamy w sklepach. Zimą tracą one swój wyjątkowy smak. Stają się totalnie bezpłciowe i nieraz smakują jak zwykły papier czy karton. Z tego też powodu zawierają mniejsze ilości drogocennych substancji odżywczych, dla których zwykle sięgamy po świeże warzywa. Jeżeli więc chcemy zapewnić sobie dostateczną ilość potasu i w tym właśnie celu spożywamy pomidory, lepiej zastąpmy je przygotowanymi z nich sokami. Sok pomidorowy stanie się dla nas korzystnym źródłem potasu. Uzupełni jego niedobory, o ile tylko na nie cierpimy – a możemy to sprawdzić na standardowych badaniach krwi, które każdy z nas musi wykonywać przynajmniej raz w roku. Sok pomidorowy dzięki zawartości potasu może również usunąć nadmiar wody zawartej w całym organizmie. Jeśli wiemy więc, że mamy z nią problem, powinniśmy koniecznie sięgnąć po ten napój. Z jego pomocą pozbędziemy się nawet uciążliwego cellulitu, a nasza skóra zacznie wtedy o wiele lepiej wyglądać, co przyczyni się do poprawy ogólnego samopoczucia i samej samooceny.

Sok pomidorowy a odchudzanie – czy to dobry wybór?
Jak najbardziej! Skoro teraz przeszliśmy już na dietę odchudzającą, dbajmy o to, aby znalazły się w niej jak najbardziej wartościowe i zdrowe produkty. Koniecznie zastąpmy takim pomidorowym sokiem wszystkie niezdrowe i gazowane napoje. Dzięki niemu nasze odchudzanie będzie łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here