minimalizm

Strój minimalistyczny w skrócie można określić jednym jednym sformułowaniem: „Im mniej, tym lepiej”. Zapomnij o ubraniach rodem z pokazów mody. Tutaj liczy się piękno i prostota.  Bufiaste rękawy, jaskrawe kolory czy biżuteria boho w tym stylu nie są mile widziane. Wbrew temu, że styl jest minimalistyczny można w nim naprawdę sporo podziałać!

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/stroj-minimalistyczny/

Strój minimalistyczny, czyli jaki?

Jest to prosta forma bez palety barw. Możemy powiedzieć, że jest to naturalny look, który sprawdzi się na co dzień, ale także do pracy czy na imprezę. Jeśli chcemy zmienić garderobę na bardziej stonowaną, możesz na początek kupić lub przerobić pare rzeczy ze swojej szafy. Nie musisz od razu spieszyć się na zakupy, najpierw zobacz co masz. Może okazać się, że Twoje stare ubrania, w których dawno nie chodziłaś mogą się idealnie nadać.

Przykłady minimalistycznego ubioru 

  1. Damski garnitur – jest trochę kontrowersyjny, ale jest znakiem czasów i przy okazji sięga w pewien sposób do tradycyjnej mody męskiej. Do wyboru mamy szeroką masę garniturów od tych będzie bardziej dopasowanych, po te w typie oversize. Ten pierwszy sprawdzi się w czasie rozmowy w sprawie pracy. Drugi możesz śmiało założyć na imprezę ze znajomymi czy imprezę biznesową. 
  1. Szara spódnica – jest to element, który wygląda dobrze zarówno latem do prostych sandałek czy butów na obcasie, ale także wiosną do botków.
  1. Biały t-shirt – to, jak będziesz w nim wyglądać, zależy nie tylko od formy, ale także od materiału, z którego jest wykonany. Niektóre koszulki są wykonane w taki sposób, że same w sobie są ozdobą, a do nich wystarczy założyć tylko luźne dżinsy, szpilki, prostą torebkę i ramoneskę.
  1. Czarna marynarka oversize – z pozoru wydaje się, że taka marynarka to „zwyklak”, natomiast przez swój niebanalny krój sprawia, że nadaje mocniejszego charakterku. Jest to również idealna opcja dla kobiet, które nie wiedzą jak ubrać się do pracy. 

Strój minimalistyczny, a co z makijażem?

Jeżeli chodzi o makijaż jest jedna prosta zasada i brzmi: nie szalej! Najważniejsze jest to, aby skóra była zadbana i nawilżona. Ważne jest również idealne dobranie podkładu, tuszu do rzęs i szminka lub pomadki do ust. Minimalistyczny makijaż tak samo jak styl,  nie lubi mocnych kolorów i przesady. Sztuczne rzęsy w takim przypadku muszą pójść w odstawkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here