aromaterapia
fot. pexels.com

Aromaterapia to dość popularna metoda dla relaksu oraz lecznictwa. Do jej stosowania wykorzystuje się odpowiednie olejki aromatyczne, które odpowiednio oddziałują na nasze ciało oraz zmysły. W czym tkwi sekret aromaterapii? Do czego można ją stosować? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/cudowna-aromaterapia-czyli-kilka-slow-o-tym-jak-wybrac-odpowiedni-olejek-eteryczny/

Pomysł na relaks

Aromaterapia oddziałuje zarówno na nasze ciało jak i naszą psychikę. To dzięki odpowiedniej reakcji naszych zmysłów może ona wprowadzić nas w stan relaksu oraz pełnego odprężenia. Jest ona bardzo często wykorzystywana w medytacji, a nawet w uprawianiu jogi.

Odpowiedni dobór olejków eterycznych pozwoli nam wyciszyć nasze ciało oraz umysł, a co za tym idzie wprowadzić w stan ukojenia, relaksu i odprężenia. Aromaterapia jest z powodzeniem wykorzystywana w tym celu już od wieków na Dalekim Wschodzie. Jej właściwości stosowano do medytacji, a także różnych obrzędów religijnych czy też domowych.

Aromaterapia swoje sekrety chowa w odpowiednim doborze olejków aromatycznych, które oddziałują na różne strefy naszego ciała oraz duszy.

Aromaterapia w lecznictwie

Może wydać ci się to dziwne, ale również jest ona stosowana w medycynie ludowej. Aromaterapia od wielu lat towarzyszy człowiekowi zarówno w zdrowiu, jak i w chorobie. Zwłaszcza w tej drugiej wspiera go i pomaga szybciej dojść do zdrowia.

Aromaterapia jest wykorzystywana do wszelkich dolegliwości związanych z układem oddechowym. Świetnie sprawdzi się w problemach z kaszlem, a także z oskrzelami i płucami, gdyż zastosowanie odpowiedniego olejku aromatycznego pomoże nam odkrztusić nieprzyjemnie zalegającą wydzielinę.

W takiej formie stosuje się głównie olejek z eukaliptusa, który ma właściwości odkrztuszające, a także odświeżające.

Aromaterapię można również stosować na problemy z nerwami i z zaburzeniami snu. Wyciąg z lawendy, który jest zawarty w olejku aromatycznym pomoże nam ukoić nerwy, a także zapaść w głęboki sen.

Przeczytaj też: http://www.odmien.pl/jak-przyspieszyc-wzrost-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here