Dlaczego mieszkańcy dużych miast marzą o domu jednorodzinnym

Mimo że prawdopodobieństwo wybuchu pandemii nie jest dla nikogo kryterium decydującym o wyborze domu, dzisiaj właściciele posiadłości są wdzięczni, że w czasie kwarantanny nie są skazani na siedzenie w czterech ścianach. I to jest właśnie główna zaleta mieszkania w domu, aniżeli w bloku, czy kamienicy. Dodatkowa przestrzeń wokół domu bez względu na to, czy jest to tylko kawałek trawnika, czy duży ogród, daje możliwość spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu.

Wielu ludzi marzy o tym, aby latem zapraszać do własnego domu znajomych, w ogrodzie urządzać rodzinne imprezy przy grillu, opalać się, czy uprawiać różnego rodzaju aktywności ruchowe.

Mieszkańcy dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków, czy Lublin „uciekają” na przedmieścia, chcąc odpocząć od dzikich tłumów, ulicznych korków, konieczności poruszania się transportem publicznym.

Posiadanie domu jednorodzinnego daje również inne korzyści. Właściciele chwalą sobie, że czują się panami na włościach, nie muszą znosić odgłosów sąsiadów za ścianą, walczyć z młodzieżą na klatce schodowej, czy pytać o pozwolenie na wieczorną imprezę.

Dom jednorodzinny to zdecydowanie większy metraż, niż mieszkanie w bloku, a co za tym idzie możliwość zaaranżowania mnóstwa pomieszczeń pod własne potrzeby. Któż nie marzy o własnym gabinecie, siłowni, spiżarni, czy dużej kuchni z wyspą? W ciasnym lokum w mieście nie jest to do końca możliwe.

Im więcej członków rodziny, tym większe wymagania. W domu jednorodzinnym rodzeństwo może mieć osobne pokoje, a rodzice mogą przeznaczyć dodatkowe pomieszczenie na pokój gościnny. Przemyślana aranżacja wnętrza pozwala na stworzenie przytulnej, funkcjonalnej przestrzeni, do której będzie chciało się wracać, ale w której bez skrępowania będzie można przyjmować większą ilość gości.

Terytorium wokół domu stwarza dogodne warunki dla pupili – psa, kota, czy innych zwierząt, których trzymanie w blokach jest nieraz bardzo kłopotliwe.

Przed ostateczną decyzją kupna domu, warto zaznajomić się z ofertą biur nieruchomości. Przykładem są nieruchomości na sprzedaż w Lublinie.

Zobacz też inne ogłoszenia nieruchomości na sprzedaż: https://kazo.pl/ilawa_ilawski >>

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here