aktywność fizyczna
fot. Pixabay.com

Sport to zdrowie. A w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch. Dlaczego więc tak mało się ruszamy? Co wpływa na to, że nie chce nam się wstać z kanapy, choć w przyszłości za nasze lenistwo przyjdzie nam zapłacić dużą cenę? Zachęcamy więc Was do aktywności fizycznej! Zacznijcie ćwiczyć jeszcze dziś.

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/dlaczego-aktywnosc-fizyczna-jest-wazna-dla-zdrowia/

Ruch to zdrowie

Choć powoli mentalność Polaków się zmienia, nadal zbyt mało się ruszamy. Według badaczy jesteśmy na końcu listy wśród społeczeństw, które dbają o aktywny tryb życia. Na tle innych państw Unii Europejskiej nie wypadamy najlepiej. W takich rankingach przodują Duńczycy, Szwedzi i Finlandczycy. Czas więc wziąć z nich przykład i przeznaczać coraz więcej czasu na ćwiczenia. Dzięki temu nasz organizm zacznie zupełnie inaczej funkcjonować, a my będziemy mieć mnóstwo energii do rozprawiania się z każdym dniem – łatwiej będzie nam myśleć i pracować, koncentrować się, gdy to konieczne. Pomoże w tym nasz świetnie dotleniony po ćwiczeniach fizycznych mózg.

Stopniowo rośnie nasza świadomość na temat roli aktywności fizycznej w naszym życiu. Coraz więcej osób chodzi na siłownie, biega, startuje w wyścigach, jeździ rowerem czy pływa. To wpływa na ich kondycję, szybszą przemianę materii, a także utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi. Lepiej pracuje również nasz układ krążenia, a ciśnienie utrzymujemy na w miarę stabilnym poziomie.

Co zrobić, aby dbać o aktywność fizyczną?

Jeśli chodzi o codzienne treningi, warto wypracować w sobie taki nawyk i ćwiczyć naprawdę każdego dnia. Aktywność fizyczną najlepiej dopasować do własnych preferencji. Wówczas będziemy chętniej ją wykonywać i chętniej do niej przystępować. Jeśli ktoś, komu bardziej do gustu przypada pilates lub joga, zdecyduje się na crossfit, bo tak szybciej spali kalorie, gwarantujemy Wam, że długo w tej aktywności nie wytrzyma. Ale jeśli ktoś lubi ruszać się w rytm szybkiej muzyki, z grafiku zajęć w klubie fitness powinien wybrać zumbę. Natomiast jeśli zależy Wam na wzmocnieniu siły Waszych mięśni i ogólnej poprawie wytrzymałości organizmu, czas najwyższy sięgnąć po hantle i sztangi.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj aktywności wybierzecie, nie poddawajcie się i ćwiczcie regularnie. Jeśli zaangażujecie się w to całym sercem, nie będziecie mogli przestać. A Wasz organizm Wam za to podziękuje.

Zobacz też: http://www.odmien.pl/obnizamy-stezenie-glukozy-w-organizmie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here