elektroniczna niania, do czego służy?

Elektroniczna niania to urządzenie, które jest obowiązkowe podczas kompletowania wyprawki dla niemowlaka. Taki sprzęt znacznie ułatwia opiekę nad dzieckiem. Urządzenie to pozwala nam słyszeć i widzieć na odległość naszą pociechę, dzięki niemu wiemy, czy wszystko w porządku.

Jak działa elektroniczna niania?

Elektroniczna niania składa się z dwóch urządzeń. Pierwsze urządzenie to moduł z mikrofonem, który znajduje się w pokoju dziecka. Drugie urządzenie to odbiornik z głośnikiem, który jest w zasięgu ręki rodzica. Główną funkcją niani jest przesyłanie do odbiornika dźwięku, który rejestrowany jest za pomocą mikrofonu w module nadawczym.

Najpopularniejsze są urządzenia bezprzewodowe. Opieka nad małym dzieckiem jest wymagająca, czasami z niemowlakiem należy przebywać cały czas. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Gdy jest nam potrzeba odrobina wolnego czasu, aby coś zrobić w domu lub popracować, pomocna będzie w takiej sytuacji elektroniczna niania, która będzie nam relacjonować, co się dzieje z naszym dzieckiem.

Elektroniczne nianie dla niemowląt

Bardziej zaawansowanym modelem klasycznej elektronicznej niani, jest niania elektroniczna, która monitoruje oddech dziecka. Na wyświetlaczu odbiornika ukazywana jest informacja o miarowych oddechach niemowlaka. Gdy dziecko przestanie oddychać, elektroniczna niania informuje nas o tym i wysyła sygnał, który ma nas ostrzec.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru niani elektronicznej?

Decydując się na zakup niani elektronicznej, zwróćmy uwagę na:

  • zasięg, czyli jaka może być maksymalna odległość, podczas transmisji danych między odbiornikiem, a nadajnikiem. Tak by przebiegała bez zakłóceń.
  • częstotliwość nadawania sygnału, najlepszym wyborem są nianie, które pracują na częstotliwościach 1,88 lub 2,4 GHz.
  • sposób zasilania, szukaj takiego urządzenia, które działa jednocześnie na prąd i na baterie.
  • kamera, jest to praktyczny dodatek. Dzięki niemy widzimy, nie tylko słyszymy naszego malucha.
  • alarm dźwiękowy, bardzo ważna opcja. Dzięki niej zostaniemy poinformowani, gdy odbiornik będzie znajdował się zbyt daleko od nadajnika.

Przeczytaj też: http://www.odmien.pl/jak-zadbac-o-sen-niemowlaka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here