Dlaczego warto się prawidłowo odżywiać

Dobre odżywianie jest podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia. Zdrowe odżywianie pomaga nam utrzymać prawidłową wagę i zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2, wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu oraz rozwoju chorób sercowo-naczyniowych i nowotworów. Niemal dla wszystkich jest oczywiste, że warto odżywiać się w odpowiedni sposób, jednak niestety wciąż wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę, dlaczego.

Dlaczego prawidłowe odżywianie jest ważne?

Zdrowe odżywianie ma wiele różnych zalet. Kiedy się dobrze odżywiamy, śpimy lepiej, mamy więcej energii i lepszą koncentrację – a wszystko to składa się na zdrowsze, szczęśliwsze życie! Zdrowe odżywianie powinno być przyjemnym nawykiem. Kiedy staramy się świadomie wybierać produkty w naszej diecie, otrzymujemy wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Osoby, których odżywianie jest dobrze zbilansowane, są znacznie mniej narażone na niezdrowe przybieranie na wadze, nawet jeżeli nie prowadzą bardzo aktywnego trybu życia.  Zdrowa dieta pomaga w osiągnięciu i utrzymaniu atrakcyjnej i atletycznej sylwetki. Witaminy i sole mineralne w odpowiednich ilościach sprawiają również, że mięśni i kości są silniejsze i mniej podatne na złamania. Z całą pewnością zdrowe relacje z jedzeniem sprawiają, że czujemy się lepiej i mamy więcej energii do pracy i nauki.

Na co narażamy organizm niezdrową dietą?

Korzyści z utrzymywania zdrowej diety są bardzo duże, jednak dla wielu osób lepszą motywacją może być chęć uniknięcia skutków, które są niemal nieuniknione przy nieodpowiedniej diecie. Kiedy spożywamy zbyt dużą ilość fast foodów, słodyczy i słodkich napojów, w dużej części dostarczamy organizmowi tzw. pustych kalorii, które poza chwilowym zastrzykiem energii nie niosą za sobą żadnej wartości dla organizmu. Duże wyrzuty insuliny spowodowane takimi produktami mogą prowadzić do rozdrażnienia, zmian nastroju, a nawet do agresji. Nieuniknione są także problemy z koncentracją oraz stałym zmęczeniem. Osoby, które od wielu lat nie dbają o swoją dietę, mogą na swoja obronę mówić, że nie odczuwają takich skutków. Jest to jednak wynik przyzwyczajenia, czego potwierdzeniem są wnioski osób, które zmieniły sposób odżywiania i zanotowały znaczące zmiany. Niezdrowa dieta to także znacznie większe narażanie organizmu na różne choroby.

Co to jest zdrowe odżywianie?

prawidłowe odżywianie

Zdrowe odżywianie nie polega na rezygnowaniu z konkretnych produktów – chodzi o utrzymanie balansu i spożywanie szerokiej gamy produktów spożywczych w odpowiednich ilościach, aby zapewnić organizmowi to, czego potrzebuje. Nie ma żadnych pojedynczych potraw, które musimy wprowadzić do swojej diety, aby jeść zdrowo. Musimy tylko upewnić się, że utrzymujemy odpowiednią równowagę różnych produktów spożywczych. Zdrowe odżywianie zawsze powinno obejmować szereg interesujących i smacznych potraw, które mogą tworzyć zdrową, urozmaiconą i zbilansowaną dietę, zamiast niechęci do jedzenia. Jednym ze sposobów na połączenie smaku i jakości jedzenia jest skorzystanie z oferty firm cateringowych. Dieta standardowa, którą możemy znaleźć na stronie Dietly to doskonały sposób na rozpoczęcie zdrowego odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here