Przenośne kasy fiskalne

Obowiązek rejestrowania transakcji oraz wydawania paragonów wymusza na właścicielach sklepów czy innych placówek handlowych zakup kas fiskalnych, które obsługiwane będą przez pracowników. Jest to również regulowane przez prawo od 2018 roku – praktycznie wszyscy przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą zobowiązani są do prowadzenia kasy fiskalnej. Obecnie na rynku można znaleźć kilka alternatyw tych urządzeń, które znacznie ułatwiają życie pracownikom. Co warto wiedzieć o przenośnych kasach fiskalnych, i czemu warto je kupić?

Wygoda i niezawodność – dokonuj transakcji gdzie chcesz!

Optymalizacja kosztów i wysiłku pracowników jest priorytetem każdego przedsiębiorcy, dlatego w jego interesie leży powinność, by maksymalnie usprawnić i ułatwić im pracę. I tu właśnie spełniają rolę przenośne kasy fiskalne, które zyskują coraz większą popularność w określonych i specyficznych branżach, np. sklepów obwoźnych czy handlu odbywającego się u klienta, ale również usług np. lekarskich. Największą zaletą tych urządzeń są niewielkie gabaryty i niezawodność, dzięki czemu bez problemu mieszczą się nawet w małych torebkach. Dodatkowo zasilanie odbywa się za pomocą baterii, dlatego nie ma konieczności podpinania ich do gniazdka. Urządzenie umożliwia również bezproblemowe wprowadzenie danych transakcji i wydania paragonu. Przenośna kasa fiskalna zdecydowanie ułatwia sfinalizowanie transakcji bez względu na to, gdzie się ona odbywa – to wielki plus który doceniają pracownicy danych branż działający w terenie.

Alternatywa na wypadek awarii stacjonarnych urządzeń

Przenośne kasy fiskalne prócz kompaktowej wielkości i możliwości przenoszenia w dowolne miejsce umożliwia również wykorzystanie zastępcze w wypadku, gdy stacjonarne urządzenie odmawia posłuszeństwa. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. sklepów czy punktów usługowych o dużym obrocie, ponieważ awaria urządzeń rejestrujących transakcje często oznacza długą kolejkę i niezadowolonych klientów. Niektóre urządzenia tego typu mają również wbudowany terminal, co umożliwia bezpośrednią płatność kartą czy za pomocą aplikacji na smartfon.

Gdzie kupić przenośną kasę fiskalną?

Zakup mobilnych kas fiskalnych jest możliwy zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w Internecie, jednak ta druga alternatywa jest o wiele bardziej opłacalna, ponieważ zwyczajnie jest tańsza. Nie można jednak zapomnieć, że przenośne kasy fiskalne podlegają takiemu samemu obowiązkowi rejestracji i kontroli jak urządzenia stacjonarne, dlatego od razu po zakupie należy je zgłosić do Urzędu Skarbowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here