Informacje na temat przeszczepu włosów

Łysienie, chociaż nie jest groźne, bez wątpienia bardzo stresuje i sprawia, że obniża się komfort życia. Mocno przeżywają to zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zadbane włosy stanowią ważny element wizerunku współczesnego człowieka, dodają klasy I szyku. Co zrobić, jeżeli na głowie pojawiają się bardzo niepokojące nagie plamy skóry? W tej sytuacji skuteczną metodą leczenia może być przeszczep włosów Warszawa.

Klinika włosa Warszawa

W Polsce jest jedynie kilka miejsc i klinik, w których można przeszczepić włosy. To miejsca niezwykle nowoczesne, w których podczas zabiegów wykorzystuje się roboty medyczne, które wspierają pracę wykwalifikowanych pracowników medycznych. Dzięki temu zabieg można przeprowadzić szybciej, mniej inwazyjnie. Rzecz jasna pacjent jest znieczulony, dlatego też nie odczuwa jakiegoś dużego dyskomfortu czy bólu. Musi uzbroić się w cierpliwość, ponieważ cała procedura trwa nawet kilka godzin. W tym czasie, w ciągu jednego dnia, pobierane są mieszki włosowe wraz z cebulką i kawałkiem skóry, a następnie następuje wszczepianie włosów.

Wszczepianie włosów – dla kogo jest odpowiednie?

Kto będzie mógł skorzystać z przeszczepu? Klinika włosa Warszawa to miejsce, do którego trzeba najpierw udać się na pierwszą konsultację do lekarza trychologa. To właśnie ten specjalista rozmawia z pacjentem, robiąc bardzo szczegółowy wywiad, dzięki któremu jest w stanie ocenić, czy przeszczep włosów warszawa będzie odpowiednią metodą leczenia łysienia. Warto wiedzieć o tym, że nie każdy zakwalifikuje się do zabiegu. Ważna jest między innymi ogólna sytuacja zdrowotna pacjenta. Trzeba wcześniej przeprowadzić badania, takie jak morfologia czy badania serca. Potrzebne będą dokumenty od kardiologa. Jeżeli trycholog uzna, że przeszczep włosów pomoże w poradzeniu sobie z łysieniem plackowatym, pacjent może zapisać się na termin. Za cały zabieg płaci z własnej kieszeni, ponieważ ta metoda nie jest refundowana w Polsce przez NFZ.

Kiedy spodziewać się pierwszych efektów zabiegu?

Trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ włoski pojawią się dopiero po kilku tygodniach. Zwykle po pięciu lub sześciu, pojawiają się tak zwane baby hair, a zatem bardzo delikatny puszek. To dobry sygnał świadczący o tym, że zabieg się udał. Włosy zaczną normalnie rosnąć, zagęszczając wcześniej nagie miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here