Jak wygląda laseroterapia zmian powierzchownych

Nowoczesne kliniki dermatologiczne coraz częściej korzystają z dobrodziejstwa laserów CO2. Osoby, które są zainteresowane usunięciem zmian skórnych powinny jak najszybciej zapoznać się z niniejszym artykułem.

Jakie znamiona można usunąć?

Laseroterapia najczęściej wykorzystywana jest do usuwania tłuszczaków. Usunięcie znamion wymaga pomocy specjalisty, a dokładniej mówiąc interwencji chirurgicznej. Leczenie farmakologiczne przy tego typu zmianach nie przynosi satysfakcjonujących rezultatów.

Laser CO2 bardzo często wykorzystywany jest także do usuwania włókniaków. Identycznie wygląda również sytuacja w przypadku kaszaków, czyli tzw. torbieli łojowych. Pamiętać należy jednak o tym, że przy torbielach o większych rozmiarach zalecane jest leczenie chirurgiczne. Klinika dermatologiczna z laserem CO2 może zaproponować także usuwanie zmarszczek.

Jak wygląda zabieg?

W trakcie zabiegu energia lasera CO2 jest automatycznie absorbowana przez tkankę, dzięki czemu dochodzi do odparowania wody. Dzięki koagulacji nie dochodzi do krwawienia. Nowoczesne lasery wyposażone są w zaawansowaną technologię, dzięki czemu nie ma nawet najmniejszego ryzyka uszkodzenia tkanki wokół zmian. Opisywany mechanizm ma bardzo pozytywny wpływ na gojenie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć nieprzyjemnych dla oka blizn.

Wiązka lasera odpowiada za odparowanie tkanek, które znajdują się w przestrzeni międzykomórkowej. Bardzo dużym atutem laserów CO2 jest pełna sterylność oraz bezkontaktowy charakter samego zabiegu.

Zabieg najczęściej wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym, dlatego też pacjenci nie odczuwają żadnego większego bólu. Przez przystąpieniem do laseroterapii niezbędne jest dokładne odkażenie miejsca zabiegowego. Przy płytkich zmianach nie ma potrzeby podawania znieczulenia.

Wybranie porządnej kliniki dermatologicznej

Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa laserów CO2 powinny jak najszybciej rozejrzeć się za porządną kliniką dermatologiczną, która posiada wysokiej jakości sprzęt. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut. Godna polecenia jest klinika dermatologiczna, która korzysta z nowoczesnego lasera gazowego.

Do przebarwień skórnych i leczeniu trądzika różowatego najlepiej nadaje się laser argonowy. Jeżeli chodzi o usuwanie blizn i zmian skórnych to warto postawić na laser gazowy CO2.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here