Proste sposoby na odchudzanie

W naszym kraju od kilkunastu lat odsetek osób otyłych (czyli takich u których masa tkanki tłuszczowej wynosi ponad 20%) podwoił się w stosunku do lat 80 minionego wieku.

Alarm z tego powodu wszczynają nie tylko dietetycy, ale również kardiolodzy czy pediatrzy. Spowodowane jest to lawinowym wzrostem otyłości również wśród dzieci.

Problemy mogące nam towarzyszyć rozpoczynają się od chorób układu trawiennego, po choroby serca, stawów czy kości. Warto więc zapoznać się z zachowaniami których wprowadzenie w życie zmniejszy ryzyko występowania tych schorzeń u nas i naszych bliskich.

Jednak nie należy popadać w panikę.Na obecną chwilę istnieją skuteczne sposoby na odchudzanie. W tym artykule przedstawionych zostanie kilka z nich.

Picie wody

Jednym z najważniejszych nawyków, jaki należy wprowadzić do naszego życia jest picie większej ilości wody. Ma ona znakomity wpływ na szereg organów znajdujących się w naszym ciele.

Zacząć należy od tego że woda działa na nasz organizm jak paliwo.
Jest w stanie obniżyć ciśnienie krwi, zwiększa zasoby naszej energii, czy przynieść ulgę przeciążonym stawom. Jednak najważniejsze pod kątem odchudzania jest to że wspomaga procesy trawienne, wypłukując zalegające w naszym organizmie toksyny.

Toksyny stanowią dla naszego ciała znaczne obciążenie. Ich nadmiar prowadzi często do problemów z trawieniem, powstającymi zaparciami, czy problemami skórnymi, takimi jak np. trądzik.

Dzięki prostemu zabiegowi picia 1,5 litra wody mineralnej dziennie, jesteśmy w stanie uchronić się przed wszystkimi wymienionymi dolegliwościami.

Pamiętajmy więc że każdy łyk wody, przedłuży nasze życie, i sprawi że będziemy cieszyć się witalnością do późnych lat.

Ograniczenie cukru

Spożywanie nadmiernej ilości cukru, jest dla naszego organizmu zabójcze.

Ostatnie badania wskazują, że działa on na nasz mózg tak samo, jak alkohol czy narkotyki. Tak samo jak te używki jest silnie uzależniający.
Aktualnie na rynku spożywczym ciężko znaleźć jest produkt nie zawierający w swoim składzie cukru.

Lista chorób, z jakimi wiąże się jego nadmierne spożycie jest bardzo długa. Zaliczymy do niej marskości wątroby, zaostrzenia stanów zapalnych stawów, przyśpieszone starzenie się skóry, otyłość, próchnicę, miażdżycę czy zwiększone ryzyko zachorowania na depresję.

Jak widać, lista ta dotyczy prawie każdego układu znajdującego się w naszym ciele, co sprawia że cukier ma destrukcyjny wpływ na cały nasz organizm.

Cukier dzięki swojej chemicznej budowanie, blokuje dopływ hormonu zwanego leptyną. Hormon ten jest odpowiedzialny za wysyłanie sygnału do naszego mózgu, że nasz organizm jest syty i nie potrzebuje więcej pokarmu.

To dzięki cukrowi w ciągu dnia bardzo często sięgamy po dodatkowe przekąski, a te powodują odkładanie się tłuszczu i nadwagę!
Postarajmy się ograniczać cukier w kilka prostych sposobów.

Zamieńmy jasne pieczywo, na pieczywo ciemne. Gazowane napoje zastąpmy piciem wody, a słodzoną herbatę czy kawę odstawmy na bok.

Zwiększenie aktywności

Będąc osobą starającą się odchudzić, niezbędne jest by plan odchudzania wzbogacić o odpowiednią ilość aktywności fizycznej.
Jednym ze sposobów, jest zamienienie samochodu na rower czy komunikację miejską. Przemierzając w ten sposób trasę na linii dom-praca dodatkowo spalimy znaczną ilość kalorii.

Bardzo popularne stają się ostatnio siłownie. Coraz częściej to same firmy opłacają karnety na siłownie swoim pracownikom, dzięki czemu nie poniesiemy dodatkowych kosztów. A tam, z pewnością chętne i otwarte grono trenerów personalnych będzie w stanie ułożyć dla nas odpowiedni plan treningowy.

Jeśli jednak nie jesteśmy entuzjastami siłowni, warto zastanowić się nad uczęszczaniem na basen.
Ten rodzaj aktywności sprawi że w wodzie pracować będą wszystkie partie naszych mięśni, a ilość spalanych kalorii będzie naprawdę duża.

Kolejnym pomysłem jest możliwość biegania na świeżym powietrzu.
Bieg jako prosty sport, jest aktywnością przewidzianą dla każdej osoby.
Aktualnie we wszystkich miastach Polski znajdują się liczne tereny zielone. A na nich liczne ścieżki i trasy nadające się do biegów. Ponadto przebywanie na świeżym powietrzu dotleni nasz mózg i pomoże nam w spokojnym śnie.

Gotowanie w domu

Będąc wiecznie w biegu bardzo często nie mamy czasu na spożycie posiłków w spokoju. Decydujemy się więc na skorzystanie z barów szybkiej obsługi czy jemy w restauracjach.

Bardzo często zdarza się jednak że jedzenie dostępne w tego typu miejscach jest silnie przetworzone. Ma to bardzo duży wpływ na naszą wagę.

Warto jednak zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Gotowanie posiłków w domu niesie ze sobą wiele pozytywów. Jednym z nich jest fakt, że wiemy co dodajemy do naszych potraw. Cały skład dania jest nam znany, a samo menu jesteśmy w stanie ustalać pod swoje potrzeby.

Nie jest tajemnicą że zwiększenie spożycia warzyw i owoców może mieć zbawienny wpływ na naszą wagę. Warzywa i owoce zawierają szereg mikroelementów i witamin, będących w stanie pomoc naszemu organizmowi w redukcji masy.

Na początek powinno wprowadzić się w życie te kilka prostych rozwiązań.
Być może samo to spowoduje że nasza waga diametralnie spadnie, a nasze samopoczucie ulegnie polepszeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here