Radca prawny w Gdyni

Bieżące sprawy sądowe związane z dochodzeniem należności stanowią zmorę wielu firm. Nielojalni kontrahenci bardzo negatywnie wpływają na wynik finansowy przedsiębiorstwa, dlatego zdecydowanie warto przeciwdziałać takim sytuacjom i błyskawicznie ściągać wszelkie nieprzedawnione należności.

Należy mieć jednak na uwadze, iż proste wezwania do zapłaty często nie są wystarczające, aby szybko uzyskać zapłatę. Dlatego radca prawny w Gdyni może wstąpić do sprawy i załatwić ją w dogodnym dla jego kontrahenta terminie. Istnieje wiele procedur sądowych o charakterze uproszczonym, dzięki którym zapłata nastąpi zdecydowanie wcześniej, niż przy działaniu na własną rękę. Dlatego wybór dobrego i doświadczonego prawnika jest optymalnym rozwiązaniem, które pozwala na zachowanie płynności finansowej firmy.

Radcy prawni Gdynia często korzystają z relatywnie nowych instytucji, które zostały niedawno wprowadzone do obowiązującego powszechnie kodeksu postępowania cywilnego. Przede wszystkim mowa tu o elektronicznym postępowaniu upominawczym. Prawnicy z łatwością sporządzą stosowny pozew na urzędowym formularzu i wniosą sprawę na wokandę. W sytuacji, gdy oporny dłużnik nie wniesie sprzeciwu, wydany przez sędziego lub referendarza sądowego nakaz zapłaty uprawomocni się, a sprawę będzie można skierować bezpośrednio do egzekucji komorniczej. Na witrynie radcaprawny-trojmiasto.pl można wyszukać wiele interesujących informacji o ściąganiu nieprzedawnionych należności.

Doświadczeni prawnicy bardzo często korzystają również z uproszczonych trybów nakazowych i upominawczych. W przypadku, gdy dłużnik pozostanie względem takich czynności bezczynny, możliwe będzie błyskawiczne uzyskanie należności. W wypadku przeciwnym sprawa zostanie skierowana do rozpatrzenia w postępowaniu zwyczajnym. W takiej sytuacji dobrze jest korzystać z pomocy prawnika, bowiem niezbędne będzie dowodzenie, iż dług jest już wymagalny, a dłużnik opóźnia się z jego zapłatą. Radca prawny doskonale wie, jakie dokumenty należy zgromadzić, aby sprawa została rozstrzygnięta szybko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here