Na co zwracać uwagę kupując sztućce dla dzieci?

0
1829

Pierwsze próby samodzielnego jedzenia to dla rodziców wyjątkowy moment. Wymagają jednak odpowiedniej zastawy stołowej – w szczególności sztućców. Kolorowe i co najważniejsze bezpieczne pozwolą w przyjemniejszej atmosferze przyswoić maluchowi nowe umiejętności. Czym powinny się charakteryzować? I jak wybrać najlepsze?

Przede wszystkim – materiał

Małe i lekkie – takie powinny być pierwsze sztućce dla dziecka. Duże znaczenie odgrywa również materiał wykonania, albowiem to od niego zależy bezpieczeństwo użytkowania. Każdy rodzic powinien pamiętać, aby kupować wyłącznie te produkty, które pochodzą z atestowanych materiałów. Dotyczy to wszystkich dziecięcych artykułów, nie tylko sztućców.

W przypadku tego rodzaju naczyń najbezpieczniejszym wyborem jest stal nierdzewna. Plastik, choć popularny to jednak przy dłuższym użytkowaniu może się ukruszyć i stanowić zagrożenia dla zdrowia i życia dziecka. Alternatywą mogą być sztućce, których rękojeść wykonana jest z tworzywa, a reszta ze stali nierdzewnej.

Nie bez znaczenia kształt

Wydawać by się mogło, że w przypadku dziecięcych sztućców najważniejszy jest materiał, z którego zostały wykonane. Nic bardziej mylnego! To jeden z wielu czynników wpływających na bezpieczeństwo stosowania. Kolejnym jest kształt. Zaleca się, aby wszystkie krawędzie były zaokrąglone i gładkie, dzięki czemu uniemożliwią jeszcze mało wprawnemu maluszkowi na uszkodzenie ciała. Wielu rodziców powinny zainteresować sztućce dla dzieci z oferty sklep.amefa.pl. Dostępny asortyment naczyń dla dzieci charakteryzuje bezpieczeństwo wykonania i idealne wyprofilowanie, które pomoże w nauce samodzielnego jedzenia.

Tu nie ma miejsca na nudę! Sztućce bezpieczne, ale również atrakcyjne!

Stojąc przed koniecznością zakupu pierwszych sztućców dla dzieci, wielu rodziców ogranicza się do ich bezpiecznego zastosowania. Często pomijanym aspektem jest estetyka, która jak wiadomo – u maluszka odgrywa szczególną rolę. Tym bardziej, że w sprzedaży nie brakuje naczyń, które fenomenalnie łączą te dwie cechy jednocześnie. Wystarczy spojrzeć na sztućce dla dzieci z oferty sklep.amefa.pl, aby szybko się o tym przekonać. Ozdobione wizerunkiem sympatycznego misia staną się dla malucha bardziej atrakcyjne, a co za tym idzie, zachęcające do nauki samodzielnego jedzenia. Dostępne w podręcznych zestawach, jak i sprzedawane na sztuki – dla jeszcze lepszego dopasowania do osobistych potrzeb.

Zakup dziecięcych sztućców nie powinien być dziełem przypadku. W końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych milusińskich. Wybierając produkty od sprawdzonych sprzedawców zyskamy pewność, że dajemy naszym dzieciom to, co najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here