Rękawiczki lateksowe

Towarzysząca nam już niemal dwa lata pandemia wymusiła zdecydowane zaostrzenie stosowania środków ochrony indywidualnej w różnych sferach życia. Dawniej lateksowe rękawiczki, maseczki czy przyłbice były domeną środowiska lekarskiego. Dziś to powszechny obrazek w sklepach, na ulicach, w obiektach rozrywkowych czy w urzędach.

Funkcje środków ochrony indywidualnej

Środki ochrony indywidualnej takie jak np. rękawiczki lateksowe bezpudrowe to bardzo skuteczne zabezpieczenie przed różnymi bakteriami i wirusami. Dłonie to najlepsze transmitery wszelkich wirusów, ponieważ ta część naszego ciała ma największy kontakt ze światem zewnętrznym.

Każdego dnia dotykamy tysięcy rzeczy i nie jesteśmy w stanie na bieżąco utrzymywać nieskazitelnie czystych i zdezynfekowanych rąk. Witamy się z innymi ludźmi, łapiemy za klamki, dotykamy naczyń, blatów, telefonów klawiatur. Dlatego w okresie nasilonej sytuacji epidemicznej lub sezonu grypowego czy infekcyjnego warto korzystać z lateksowych rękawiczek zwłaszcza w miejscach obcych.

Warto dodać, że rękawiczki lateksowe nie powodują alergii skórnych pod warunkiem, że nie nosimy ich zbyt długo. Zaleca się tylko doraźne korzystanie z tego rodzaju wyposażenia medycznego i przestrzeganie higieny rąk (w tym ich systematycznego nawilżania).

Charakterystyka lateksowych rękawiczek

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe są środkiem ochrony osobistej wykonanym z lateksu. To materiał wytwarzany z naturalnego lub syntetycznego kauczuku, który ma jedną niewątpliwą zaletę: doskonale się rozciąga i dopasowuje do każdej dłoni. Ponadto kauczuk jest materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Rękawiczki lateksowe są materiałem medycznym jednorazowego użytku.

Rękawiczki lateksowe bezpudrowe (polimeryzowane) doskonale sprawdzą się w salonie weterynaryjnym, kosmetycznym, fryzjerskim oraz przy drobnych pracach domowych. Warto też je zakładać w trakcie codziennych zakupów, gdyż doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, która w sklepach jest niestety masowo dotykana.

Gdzie można kupić rękawiczki lateksowe bezpudrowe?

Sytuacja epidemiczna i wprowadzone w ostatnim czasie rządowe obostrzenia wzmocniły popyt na wszelkiego rodzaju środki ochrony indywidualnej, w tym na rękawiczki lateksowe. Ich dostępność jest niemal nieograniczona. Można je kupić w sklepach medycznych, aptekach, w drogeriach, a nawet w sklepach spożywczych.

Doskonałym kanałem sprzedaży rękawiczek lateksowych bezpudrowych jest Internet. Ceny są tu konkurencyjne, a oferta bardzo bogata (mowa tutaj o rozmiarach, materiale wykonania czy modelach certyfikowanych i niecertyfikowanych).

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here