Wpływ błonnika na odchudzanie.

Spirulina to wyjątkowy produkt, który dobrą sławą zaczął się cieszyć niestety zdecydowanie za późno – dopiero parę lat temu mogliśmy bowiem o nim usłyszeć. Tworzy się ją z bakterii nazywanych cyjanobakteriami. Wyglądem przypomina ona mocno zmielony, gładki proszek o wyjątkowo intensywnej, ciemnozielonej barwie. Wyróżnia ją zawartość licznych składników bioaktywnych, które wprowadzone do organizmu ludzkiego, są w stanie wyraźnie na niego zadziałać (oczywiście pozytywnie!). Spirulina a odchudzanie – produkt ten często wykorzystywany jest również na dietach odchudzających. Ludzie niejednokrotnie sięgają jednak po niego zupełnie bezmyślnie. Nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co tak naprawdę kryje się w spirulinie, ale gdzieś usłyszą, że pomaga ona chudnąć, dlatego od razu lecą po nią do sklepu i zaczynają dawkować w maksymalnych ilościach. Proces odchudzania należy natomiast dokładnie zaplanować. Jeżeli ma się on odbywać z pomocą spiruliny, trzeba dowiedzieć się, co tak naprawdę ona w sobie zawiera i w jakich ilościach wolno ją bezpiecznie przyjmować. Nawet najzdrowszy produkt na świecie może bowiem człowiekowi zaszkodzić. Witaminy i minerały też można przedawkować, mimo iż większość ludzi nie ma o tym bladego pojęcia.

Nikomu nie trzeba chyba udowadniać, że nadwaga i otyłość stały się głównymi problemami dwudziestego pierwszego wieku. Mimo iż zwiększoną ilość osób cierpiących na nadmierną masę ciała można było dostrzec na samym początku głównie w tych najmocniej rozwiniętych krajach, przede wszystkim w USA, w Polsce ten problemy również zaczął się pogłębiać. Obecnie mamy bardzo łatwy dostęp do przetworzonych dań. Są one tańsze od tych, które moglibyśmy przygotować samodzielnie z naturalnych produktów. Bardzo często wybieramy je z powodów finansowych. Nie stać nas na te wszystkie prozdrowotne artykuły, dlatego wolimy kupić sobie kilka opakowań białego pszennego pieczywa i zwykły pasztet lub hamburgera, aby za kilka złotych zapewnić sobie posiłki na cały długi dzień. Na takich produktach nie da się jednak dobrze funkcjonować przez dłuższy czas. Prędzej czy później dostrzegamy ich negatywny wpływ na nasze zdrowie i wygląd całego ciała. Orientujemy się, że przytyliśmy tych kilka czy kilkanaście kilogramów, automatycznie szukając sposobów na to, by się ich po prostu pozbyć. Szukamy tych łatwych i prostych w zastosowaniu. Nie interesują nas długotrwałe i ciągnące się w nieskończoność diety. Zaczynamy buszować po Internecie w celu odnalezienia preparatów o odchudzających możliwościach. W taki właśnie sposób możemy dowiedzieć się o istnieniu spiruliny, dziś uznawanej za jeden z najlepszych środków dla osób przechodzących na diety.

Mimo iż spirulina wykazuje się wspaniałymi właściwościami odżywczymi i potrafi zadbać o nasze ciało od środka, a także poprawić nasze zdrowie, doceniamy ją głównie dlatego, że przyspiesza ona redukcję masy ciała. Zdecydowanie pomaga podczas odchudzania. Sprawia, że chudniemy szybciej, a to z kolei motywuje nas do trwania w nowych postanowieniach i dalszego zrzucania wagi. Odchudzające możliwości spiruliny wynikają przede wszystkim z jej składu, w którym znajdziemy liczne witaminy (w bardzo dużych dawkach) oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Mimo iż tłuszczu zazwyczaj obawiamy się na diecie, jest on dla nas bardzo dobrym składnikiem. Tak naprawdę nie możemy go unikać. Tłuszczów potrzebują przede wszystkim kobiety, bo bez nich ich układ hormonalny przestaje prawidłowo działać, co może prowadzić m.in. do zaburzeń miesiączkowania czy spowodować nawet całkowity zanik krwawienia. Nie tyjemy zresztą od samych tłuszczów. Nasza tkanka tłuszczowa jest efektem spożywania zbyt dużej ilości kalorii. Organizm nie jest natomiast w stanie odróżnić tych pochodzących z samego tłuszczu od tych, które pobieramy z białka czy węglowodanów. Jeśli chcemy chudnąć, mamy tylko jedną opcję do wyboru – musimy jeść mniej, niż tego rzeczywiście potrzebujemy.

Spirulina a odchudzanie
Spirulina nie jest jednak i nigdy nie będzie cudownym lekarstwem na wszystkie problemy związane z wagą. Nie można powiedzieć, że z jej pomocą nagle wszyscy ludzie staną się szczupli i wygrają ze swoją nadwagą bądź otyłością. Jeżeli nie zastosujemy dobrze zbilansowanej diety o odpowiedniej dla nas kaloryczności i oprócz tego nie będziemy się ruszać, nawet tak cudowny produkt jak spirulina nie zagwarantuje nam lepszego wyglądu sylwetki. Nie traktujmy takich preparatów jak recepty na wspaniałą prezencję. Nawet badania przeprowadzane przez naukowców póki co nie stwierdziły, jakoby spirulina mogła powodować rzeczywisty spadek masy ciała. Jeśli chcemy redukować swoją wagę, przede wszystkim zajmijmy się ułożeniem dla siebie właściwego jadłospisu. Zamiast raczyć się chipsami i orzeszkami, sięgamy po zdrowe warzywa. Unikajmy jasnego pieczywa, zastępując je tym żytnim lub razowym. Twórzmy dania z chudego mięsa i ryb, dodając do nich za każdym razem solidną porcję warzyw. Są to bardzo proste zmiany, które dają najlepsze efekty. Znacznie lepsze niż te, które uzyskamy przy samym spożyciu spiruliny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here