Wizyta u lekarza ginekologa

Wizyta u lekarza ginekologa jest dla każdej kobiety bardzo stresująca. Wydaje się, że im młodsza kobieta, tym bardziej to przeżywa. Pojawiają się duże emocje, które nie zawsze można łatwo uspokoić.

Wizyta u lekarza

Wiele kobiet oczekuje, że lekarz ginekolog będzie badał ich piersi. Tymczasem w polskiej rzeczywistości lekarz ginekolog wcale nie ma obowiązku badania piersi. Lekarz może skierować kobietę na przykład na USG piersi albo na mammografię. Może też zalecić kobiecie samodzielne badanie piersi co miesiąc. Tak naprawdę jest to bardzo dobra metoda. Każda kobieta powinna bardzo dobrze znać swoje piersi. W ten sposób można szybko wychwycić najmniejszą zmianę. Dobrze, jeżeli kobieta poważnie podchodzi do tematu swojego zdrowia i rzeczywiście często podejmuje badanie piersi. Standard jeśli chodzi o zdrowie ginekologiczne to wizyta raz w roku u lekarza ginekologa. W czasie tej wizyty kobieta powinna rozwiać wszystkie swoje wątpliwości i niepokoje z lekarzem. Może swobodnie zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi. Oczywiście lekarz nie zawsze będzie jej mógł poświęcić dużo czasu. Rzeczywistość jeśli chodzi o NFZ nie wygląda zbyt kolorowo. W tej sytuacji pozostaje wizyta u lekarza prywatnie.

Badanie usg piersi – warto je wykonywać!

Ile kosztuje USG piersi? Czy można wykonać je tylko w specjalistycznych gabinetach? Czy USG piersi wykonuje lekarz ginekolog czy może ktoś inny? Jest wiele pytań jeśli chodzi o to badanie. Warto poznać na nie odpowiedzi, aby móc spokojnie poddać się temu badaniu. Warto wiedzieć, że to badanie absolutnie nie boli. Kobieta może zgłosić się na nie praktycznie zawsze i wszędzie. Nie ma przeszkód, aby zrobić je na przykład w czasie miesiączki jeśli tak kobiecie jest wygodniej jeśli chodzi o termin. Badanie usg piersi to badanie bardzo potrzebne w diagnostyce chorób onkologicznych. Często wykonywane USG piersi jest w stanie wykryć nawet najmniejsze zmiany. Jeżeli zmiana jest wykryta wcześnie, to najprawdopodobniej będzie całkowicie wyleczalna. Lekarze każdego roku wykonują bardzo wiele operacji jeśli chodzi o piersi. Usuwanie guzków to standard na sali operacyjnej. Dzisiaj kobiety mają wiele problemów hormonalnych i ginekologicznych. Rak piersi pojawia się bardzo często. Na szczęście statystyki są coraz lepsze. Warto więc wykonywać badanie USG piersi jak najczęściej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here