Środki na odchudzanie

Wiele osób wręcz nie wyobraża sobie swojego życia bez kawy. Uzależniamy się od jej pobudzającego działania. Gdy tylko wstaniemy z łóżka, od razu stawiamy czajnik z wodą na gazie i wyczekujemy chwili, w której zalejemy swoją czarną mieszankę, a jej cudowny aromat zacznie rozchodzić się po całym naszym mieszkaniu. Sam zapach kawy pobudza nas do działania. Upijamy jej łyk i już wiemy, że jakoś przetrwamy ten kolejny dzień. Mimo iż mit, jakoby kofeina była dla nasz szkodliwym związkiem, już dawno został obalony, jeżeli chcielibyśmy z pomocą tego napoju zadbać o swoją sylwetkę, lepiej zrobimy, zastępując go jego zielonym odpowiednikiem. Bo to właśnie zielona kawa na odchudzanie działa znacznie lepiej od tej czarnej. Obecnie niektórzy zaliczają ją nawet do grupy dietetycznych suplementów diety, które mają pomagać nam w zrzucaniu zbędnej wagi. Jeżeli jednak chcemy, by taka kawa rzeczywiście na nas pozytywnie zadziałała, musimy w pierwszej kolejności zapoznać się z jej wszystkimi właściwościami. Dowiedzmy się o niej jak najwięcej, a dopiero potem włączmy ją do dziennego jadłospisu i zastąpmy nią swój czarny energetyczny napar.

Mianem zielonej kawy określamy napar przygotowany z niepalonych ziaren kawy tradycyjnej. Są to te same ziarna, z których korzystaliśmy dotychczas, tyle że występujące w nieco innej wersji. Nie poddaje się ich procesowi palenia, dzięki czemu są one łagodniejsze i delikatniejsze dla naszego żołądka, a mimo tego dalej mogą wywołać u nas efekt pobudzenia. Zielona kawa ma także dużo lepsze właściwości zdrowotne od swojej czarnej wersji. Ogromną popularność uzyskała jednak przede wszystkim za sprawą swojego odchudzającego działania. Pijąc taką zieloną herbatę codziennie, możemy szybciej zrzucać wagę. Jej smak w niczym nie przypomina tego, który kojarzymy z klasycznym czarnym naparem, dlatego nawet jeśli do tej pory nie byliśmy wielkimi miłośnikami kawy tradycyjnej, ta zielona może nam nagle zasmakować. Jest ona znacznie łagodniejsza i delikatniejsza. Nie ma aż tak mocnego i intensywnego aromatu. Może nam przypominać nawet zwykłą zieloną herbatę, więc jeśli akurat ten napój pijemy z wielką przyjemnością, kawa o podobnym zabarwieniu także powinna nam zasmakować. Tylko nieliczni uważają, że jest ona profanacją czarnego naparu. Najlepiej sami sprawdźmy, co o niej sądzimy, testując ją w najbliższym czasie.

Czy zielona kawa na odchudzanie będzie jednak dobrym wyborem? Jakie jest jej rzeczywiste działanie i prawdziwy wpływ na nasz organizm? Otóż w składzie niepalonych ziaren kawy znajdziemy ponad dwieście zróżnicowanych substancji chemicznych. Najważniejszym z nich będzie oczywiście sama kofeina. Niektórzy twierdzą, że może ona nam szkodzić, ale jednak przeprowadzane nad nią badania nie pokazały, by jakkolwiek negatywnie wpływała ona na nasze zdrowie. Oczywiście gdybyśmy przekroczyli zalecaną dzienną dawkę kofeiny dziennie, moglibyśmy dostrzec u siebie przyspieszone bicie serca lub nagły skok ciśnienia. Aby jednak doszło do wystąpienia takich skutków ubocznych, musielibyśmy w ciągu jednego dnia spożyć kilkanaście filiżanek zielonej herbaty. Jeżeli będziemy po nią sięgać wyłącznie dwa czy trzy razy dziennie, na pewno sobie nie zaszkodzimy. Kofeina pobudzi nasz organizm do działania i zapewni nam całą masę dodatkowej energii. Dzięki niej możemy ćwiczyć ciężej i dłużej, spalając jeszcze więcej kalorii.

W przeciwieństwie do czarnego naparu zielona kawa na odchudzanie jest również źródłem kwasu chlorogenowego. Mimo iż występuje on nawet w palonych ziarnach kawy, jest go tam tak niewiele, że w żaden sposób nie zmienia on działania naszego organizmu. To natomiast jeden z najlepszych naturalnych przeciwutleniaczy. W naturalny sposób usuwa on z naszego ciała nadmiar wolnych rodników, których głównym efektem jest doprowadzanie do szybszego starzenia się naszej skóry. Pozbywając się tych wszystkich wolnych rodników, dbamy o swoje ciało od wewnątrz. Możemy także zapobiec w ten sposób zachodzącym w naszym organizmie zmianom nowotworowym, czyli ogólnie rzecz biorąc zadbać o całe swojego zdrowie. Kwas chlorogenowy wyróżnia się również doskonałymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Dzięki niemu pozbywamy się licznych toksyn i oczyszczamy swój organizm od środka.

Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy osiągnąć jakiekolwiek dobre efekty w wyniku spożywania zielonej kawy, musimy pić ją regularnie. Postarajmy się zastąpić nią swój ukochany czarny napar. Zamiast codziennie rano przygotowywać sobie zwykłą filiżankę klasycznej kawy, decydujmy się na tą zieloną. Nawet jeśli początkowo jej smak nie będzie nam odpowiadać, powinniśmy do niego szybko przywyknąć. Wszystkie nasze wybory żywieniowe są bowiem kwestią przyzwyczajeń. Jeżeli w naszym rodzinnym domu jadało się tłusto i bardzo kalorycznie, nic dziwnego w tym, że teraz trudno jest nam się odchudzać. Podobnie jednak jak przyzwyczailiśmy się do pewnych smaków, możemy przywyknąć do picia zielonej kawy. Zwróćmy uwagę, jak wiele pozytywnych właściwości może nam ona zaproponować. To one powinny nas do niej przekonać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here