Chrom na odchudzanie

Sposobów na odchudzanie może być bardzo wiele, w zależności od tego, kto je opracowuje. Istnieje wiele ciekawych substancji, które oddziałując na biochemię naszego organizmu potrafią wywołać w niej określony skutek – w tym przypadku przyspieszenia metabolizmu. Prawdziwy sens odchudzanie ma wówczas, gdy zastosujemy kilka ważnych rad i będziemy się ich trzymać.

Pierwsza rada, to oczywiście ograniczenie nadmiernej podaży kalorii. Nie oznacza to, że należy się głodzić, a jedynie przyjmować troszkę mniej, niż spalamy. W tym celu przyda nam się obliczenie swojej całkowitej przemiany materii oraz wydatków energetycznych w ciągu dnia, na przykład wynikających z pracy zawodowej, sportu, czynności domowych. Druga rada, to wdrożenie do swojej codzienności aktywności fizycznej, aby tych kalorii ubywało każdego dnia jak najwięcej, nawet jeśli zdarzy nam się grzeszek w postaci ukochanego pączka. Sport ponadto ujędrnia skórę i pomaga w likwidacji cellulitu, więc na pewno nie powinien być zaniedbany. Trzecia rada, to włączenie do diety oprócz tak zwanych superfoods, witamin i minerałów, które są w stanie „podkręcić” metabolizm w korzystny dla nas sposób. Warto zapoznać się z działaniem poszczególnych pierwiastków na organizm człowieka, by umieć tę wiedzę wykorzystać w odpowiedni dla siebie sposób przy odchudzaniu.

Chrom na odchudzanie jest jednym z ciekawszych pierwiastków, który jako jeden z nielicznych ma zdolności do hamowania apetytu. W przypadku osób z nadwagą i otyłością problemem zwykle jest nadmierny apetyt. Ten może wynikać właśnie z niedoboru chromu. Gdy brakuje nam w organizmie chromu, czujemy nieodpartą potrzebę, aby jeść cokolwiek. Wynika to stąd, że chrom reguluje poziom cukru we krwi. Często miewamy ochotę na coś słodkiego, a gdy już się tym nasycimy – smak się zmienia i zaczynamy pragnąć czegoś słonego. Niestety, taki łańcuch apetytu nie jest zbyt korzystny i powoduje, że wchłaniamy dużo większą liczbę kalorii, niż faktycznie potrzebujemy. Co więcej, nasz mózg otrzymał już dawno sygnał, że jesteśmy najedzeni, więc chęć zjedzenia czegoś jest podyktowana zwyczajnym kaprysem, a nie potrzebą organizmu. W ten sposób bardzo łatwo wpaść w pułapkę uzależnienia od jedzenia – w końcu nie możemy odmawiać sobie czegoś, czego dopomina się nasz organizm.

Często wynikiem niepohamowanego apetytu jest brak magnezu i chromu w organizmie. Te pierwiastki są kluczowe dla utrzymania prawidłowej masy ciała. Nie oszukujmy się – nawet przy dobrze skomponowanej diecie nasz organizm mający niedobory chromu może domagać się podjadania, wskutek czego łatwo nam będzie zrezygnować z utrzymania właściwej diety. Zanim więc zabierzemy się za odchudzanie, wspomóżmy swój organizm w taki sposób, by odpowiednio go odżywić. Zanim zaczniemy jakąkolwiek redukcję kalorii – sprawmy, aby organizm przyzwyczaił się do tego, że po zjedzeniu obiadu czujemy się syci i przez kolejne 3 godziny nie odczuwamy potrzeby sięgania po cokolwiek. Właściwie skomponowana dieta, pełna rozmaitych witamin i składników mineralnych, powinna dawać uczucie sytości kilkanaście minut po posiłku i zapobiegać podjadaniu. Do takiego komponowania posiłków należy dążyć podczas odchudzania.

Spożywając pełnowartościowe posiłki, jesteśmy w stanie dostarczyć sobie chromu w odpowiedniej ilości. Znajdziemy go w gotowanej wołowinie, drożdżach, jajkach, produktach pełnoziarnistych, w tym kaszach, ale też w rybach, mięsie, owocach morza, czy brokułach, zielonym groszku i kiełkach pszenicy. Jako dodatek do zbilansowanej diety warto zafundować sobie także picie drożdży rozpuszczonych w ciepłej wodzie lub mleku. Taka miesięczna kuracja nie tylko poprawi nasze wyniki gdy chodzi o wilczy apetyt, ale też wzmocni włosy i paznokcie. Chcąc uzupełnić niedobory chromu w organizmie, możemy także sięgnąć po suplementy diety bogate w ten pierwiastek. Nie będą one jednak konieczne, jeśli zaopatrzymy się w wysokiej jakości produkty spożywcze, które będziemy jeść codziennie w odpowiednich ilościach.

Jeśli chodzi o chrom na odchudzanie, możemy go znaleźć jako składnik wielu preparatów odchudzających, lub mających w założeniu wspomóc odchudzanie. Ich stosowanie nie będzie jednak konieczne – nie zawsze wydawanie pieniędzy na suplementy diety o charakterze odchudzającym jest konieczne, skoro chrom można znaleźć w produktach spożywczych, które znajdują się w diecie każdego człowieka. Gdy planujemy zacząć odchudzanie, a naszym problemem jest właśnie nadmierny apetytu na słodycze, być może to właśnie wina braku chromu. Na szczęście nie musimy wykonywać żadnych kosztownych badań na wykrywanie niedoborów pierwiastków, by stwierdzić, czy mamy u siebie do czynienia z tym właśnie problemem. Chrom w produktach żywnościowych, a także suplementy diety z chromem możemy zażywać na własną rękę, choć oczywiście po skonfrontowaniu się z treścią ulotki, oraz tylko w zalecanych przez producenta ilościach. Raczej nie jest możliwe jego przedawkowanie, więc takie profilaktyczne uzupełnianie diety chromem w celu wyrównania niedoborów i zlikwidowania nadmiernego apetytu może przynieść korzystne rezultaty w ciągu kilku dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here