Medycyna chińska w odchudzaniu - akupunktura

Każdy z nas chce być szczupły i wyglądać zdrowo. Nawet jeśli nie kierują naszym nowym postanowieniem widziane w telewizji, uśmiechające się i szczupłe modelki to i tak warto zapoznać się ze swoim wskaźnikiem masy ciała. Utrzymanie go na dobrym poziomie gwarantuje zdrowie i piękny wygląd na długie lata, a każdy chciałby usłyszeć, że wygląda o wiele młodziej niż liczy sobie przeżytych lat. Nikt nie chce być przecież osobą o ,,grubych kościach”.

W dzisiejszych czasach odchudzanie, diety cud, głodówki, ćwiczenia są modne i mają nas przybliżyć do modnego rozmiaru S, a najlepiej XS. Nie wszystkie sposoby, które możemy znaleźć w internecie są zdrowe i odpowiednie dla nas, aby osiągnąć cel. Niektórzy rodzą się ze szybkim metabolizmem i osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest dla nich błahostką. Inne osoby muszą spędzać godziny na siłowni i stosować restrykcyjne diety, aby dojść do wymarzonej wagi, a czasem nawet to się nie udaje, bo przychodzi efekt jojo.

Efekt jojo dotyczy osób, które chociaż raz próbowały trwale zrzucić wagę, lecz potem wracały do poprzedniej lub nawet wyższej. Ten proces jest niebezpieczny dla organizmu, ponieważ cykliczna utrata, a potem wzrost wagi, zwiększa ryzyko zachorowania na cukrzyce oraz choroby układu krążenia. Jest to także ryzyko zachorowania na depresje i braku wiary we własne siły, nie tylko w sprawach związanych z odchudzaniem. Ponadto efekt jojo sprzyja także rozstępom, które niekiedy ciężko jest zlikwidować.
Do cyklicznych procesów nadmiernego chudnięcia i tycia dochodzi poprzez nastawienie osoby chcącej schudnąć. Cały sekret zrzucania trwale wagi tkwi w głowie. Często jednak po zgubieniu paru kilo nagradzamy się, łamiąc dietę i myślimy że kolejny mały batonik nie zrobi nam krzywdy. Tak powracamy do błędnego koła i zaprzestania diety.

W telewizji oraz internecie natknąć można się na reklamy środków odchudzających. Niektóre z nich pomagają, inne nie. Niektóre są naturalne, ale większość z nich to chemia, a po co nam ona, jeśli chcemy być zdrowi i szczupli jednocześnie. Dodatkowo na niektóre preparaty dostępne nawet w pobliskiej aptece możemy wydać fortunę.
Jeśli jednak nie możemy poskromić swojego apetytu na określone produkty, warto wybrać się do lekarza i sprawdzić poziom poszczególnych witamin. Może, gdy najdzie Cię kolejna ochota na zjedzenie tabliczki czekolady to znak, że Twój organizm potrzebuje magnezu?

Gdy witaminy są w normie, czujesz się dobrze, zaczynasz ćwiczyć i wszystko jest już na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jednak zostaje twój najgorszy wróg – nieposkromiony apetyt. Zajadasz emocje, nie potrafisz się rozluźnić i myślisz ciągle o jedzeniu, która zastępuje Twoje złe emocje i daje poczucie szczęścia, naładowuje baterie.

Jak sobie z tym poradzić?
Medycyna chińska oferuje szereg naturalnych środków na relaks, a tym samym na zrzucenie nadwagi. Ćwiczenia oddechowe, zastąpienie słodkich pokarmów gorzkimi, picie dużej ilości wody, picie herbaty i wywarów ziołowych, a także pobudzenie Qi i uciskanie punktów akupresury.
Qi według medycyny chińskiej to energia życia przepływająca przez nasze ciało. Choroby i zaburzenia metabolizmu pojawiają się wskutek zablokowania meridianów lub zaburzenia równowagi tej energii. Przemieszcza się ona dzięki meridianom, czyli tunelom łączącym poszczególne części organizmu. Do pobudzenia energii Qi i swobodnego jej przepływu polecana jest akupunktura.

Co to jest akupunktura i na czym polega?
Akupunktura pobudza krążenie energii Qi według medycyny chińskiej i przyczynia się do zdrowia w każdym obszarze. Punktów akupunktury jest 400, a meridiany to drogi, dzięki którym przepływa nasza energia życiowa. Punkty akupunktury stymuluje się igłami, wbijając je do wewnątrz ciała. Prawidłowa lokalizacja punktów przed nakłuciem jest konieczna, aby nie zaszkodzić pacjentowi. Dlatego zabiegi wykonują tylko osoby uprawnione do wykonywania zawodu lekarza. Uzupełnia ona metody leczenia konwencjonalnego i daje szereg pozytywnych efektów.

Czy akupunktura może odchudzić?
Zabiegi akupunktury nie wymagają wysiłku fizycznego i jeśli chodzi o zastosowanie jej w odchudzaniu jest to nowy pomysł. Jednak brak aktywności podczas zabiegu może pomóc osobom bardzo otyłym lub tym, które potrzebują chwili wytchnienia. Dzięki nakłuwania ciała igłami zwiększa się energia pacjenta, a tym samym metabolizm. Dzięki swoim właściwościom relaksującym, zmniejsza stres i pomaga w walce z zajadaniem emocji.
Akupunktura na odchudzanie sama w sobie nie pomoże, ale w połączeniu z odpowiednią aktywnością i zdrowym odżywianiem, będzie prostą drogą do uzyskania sukcesu. Dzięki swoim pozytywnym efektom wspomaga nasz proces przemiany na lepsze i zmienia nas w mniej zestresowanych, a tym samym szczęśliwszych i szczuplejszych. Jednak, aby akupunktura była skuteczna należy ćwiczyć kilka razy w tygodniu, wystarczy 20 minut jakiejś przyjemnej aktywności, typu taniec lub ćwiczenia na steperze przy ulubionym programie telewizyjnym. W połączeniu ze zbilansowanymi posiłkami da rezultaty lepsze niż nie jeden specyfik z apteki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here