Czy jest skuteczny lek na odchudzanie ?

Przybieranie na wadze jest procesem, bo nikt nie tyje z dnia na dzień. Tak samo odchudzanie jest procesem. Jest długim etapem w życiu, bo trwającym rok, a nawet więcej, gdy waga jest wysoka. Nie można schudnąć błyskawicznie. Kuracja odchudzająca potrzebuje czasu i wyrzeczeń. Jest jak gdyby karą za wcześniejsze nadmierne i długotrwale przejadanie się. Bo rzadko się zdarza, aby utyć z powodu choroby lub przyjmowanych leków. Oczywiście bywają takie przypadki podobnie, jak i duża waga spowodowana uwarunkowaniami genetycznymi. Lecz to się dzieje na zasadzie wyjątku. A wszyscy inni tyją z powodu złych nawyków żywieniowych i z powodu braku ruchu. I nie ma co pytać, czy jest skuteczny lek na odchudzanie ? Tylko gdy chce się schudnąć trzeba po prostu zabrać się za siebie.
Jak to zrobić ? Po pierwsze wprowadzić regularne posiłki, których będzie około pięciu dziennie. Spożywane mogą być w odstępstwach dwu lub trzy godzinnych. Ostatni z nich na dwie godziny przed snem. Żaden ze spożywanych posiłków nie może przekroczyć czterystu kalorii. Ponieważ każda nadwyżka natychmiast jest odkładana przez nasz organizm i tak powstaje jeszcze większa nadwaga.
Każdy konsumowany posiłek powinien zaopatrywać nasz organizm w niezbędne składniki odżywcze. Potrzebne są po to, aby mógł on jak najlepiej funkcjonować. A więc w naszej diecie muszą znaleźć się tłuszcze i białka, a nawet węglowodany. Urozmaicona dieta sprzyja naszemu zdrowi i sytości. Przy urozmaiconym menu przez długi czas nasz organizm nie będzie odczuwał łaknienia. Co w konsekwencji przyczynia się do chudnięcia.
Prowadząc kurację odchudzającą trzeba pamiętać, że nie można pozwolić sobie na nadmierne wygłodzenia. Wygłodzenie organizmu sprawia, że posiłek zjadamy szybko. I tym samym zjadamy dużo więcej niż powinniśmy zjeść podczas jednego posiłku. Szybkość konsumpcji powoduje to, że wciąż czujemy się głodni więc nadal jemy. Gdy nasz umysł otrzyma sygnał o sytości naszego żołądka, to wówczas czujemy, że przesadziliśmy z jedzeniem. A nie byłoby tak, gdybyśmy konsumowali posiłek w wolnym tempie. Dokładnie przeżuwali każdy kęs i rozsmakowywali się tym, co mamy w ustach.
Ponadto ograniczenie spożycia węglowodanów, dań typu fast foody na wynos, coli i jadania w restauracjach, to skuteczny lek na odchudzanie.
Zdecydowana większość ludzi z nadwagą lub uchodzących za otyłych przytyła ustami. Na co dzień nie zwracamy uwagi na kawałek czekoladki włożonej do ust. Na podjadanie miedzy posiłkami. Zbyt łatwo sięgamy po ciastko, solone orzeszki lub chipsy. Podgryzamy je podczas oglądania ulubionego programu telewizyjnego i podczas czytania książki. Nawet na biurku przed komputerem leżą słodycze tak na wszelki wypadek. I niby od niechcenia raz po raz po nie sięgamy. A to wszystko wpływa na wagę naszego ciała może nawet bardziej niż sam posiłek.
Można pokusić się o podliczenie kalorii spożytych podczas obiadu i podczas podgryzania w wolnym czasie. I tak: spożywając obiad zjadamy w zupie około 80 kalorii. W drugim daniu składającym się ze 100 gram ziemniaków (60 kcal.), małego kotleta schabowego ( 200 kcal.) i surówki (60 kcal.), czyli podczas dwudaniowego obiadu pochłaniamy około 400 kalorii. A teraz przekąski podgryzane mimo woli. Niewielka garstka chipsów ma ponad 100 kalorii, 4 kostki gorzkiej czekolady około 120 kcal. Garstka orzeszków 180 kcal. Szklanka coli 100 kcal. 2 ciastka delicje 110 kcal. Niby to nic i wszystko zjedzone mimo chodem, a bilans wynosi 430 kalorii. Czyli nawet więcej niż posiadał nasz obiad.
Skuteczny lek na odchudzanie obok racjonalnego i zdrowego odżywiania to ruch. Prowadząc siedzący tryb życia trudno będzie nam schudnąć. Wszelkie formy ruchu sprzyjają chudnięciu. Nie musi to być od razu ruch obciążający do granic możliwości nasz organizm. Tym bardziej, że wielu ludzi nie lubi się zbytnio forsować i pocić. Ale niech to będzie przynajmniej szybszy spacer. Oraz wykonanych każdego dnia kilka ćwiczeń ruchowych w sprzyjających warunkach, na przykład przy muzyce. Albo zabawa ruchowa z dzieckiem lub psem na powietrzu.
Bardzo ważną rzeczą podczas odchudzania jest nawilżanie swojego ciała. A więc picie przynajmniej 2 litrów wody na dobę. Woda sprzyja spalaniu tłuszczu, a więc pomaga w pozbyciu się znienawidzonych kilogramów. Ponadto woda oczyszcza nasz organizm ze szkodliwych substancji, które zazwyczaj umiejscawiają się w kończynach dolnych.. Stąd u ludzi z nadwagą bardzo często możemy zaobserwować spuchnięte nogi. Jest to efekt toksyn, które opadając z ciała na dół, czyli na kończyny dolne.
Aby nie dochodziło do obrzęków konieczne jest zmniejszenie przyjmowania soli kuchennej w posiłkach. Większość z nas lubi sobie dosmaczyć potrawy. Sól jest najbardziej popularną przyprawą na świecie, co nie znaczy, że jest zdrowa. Jest bardzo szkodliwa. Nazywana jest nawet białą śmiercią. Okazuje się, że nie wszystkie dodatki do pokarmów są zdrowe. Pieprz nie zaszkodzi naszemu zdrowiu. Ale sól szkodzi i to bardzo. Bo wpływa na zmiany miażdżycowe, podnosi ciśnienie krwi, szkodzi sercu i całemu układowi krążenia, nerkom, wątrobie, trzustce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here