Mięta na odchudzanie

Zazwyczaj kojarzymy ją z napojem, który łagodzi typowe dolegliwości żołądkowe. Dość często sięgamy po nią również w chwilach, gdy zaczynamy mieć ciężki i bardziej stresujący etap w naszym życiu. Nie potrafimy poradzić sobie z ciągłym uczuciem napięcia. Wszystko zaczyna nas denerwować, a stres nie opuszcza nas nawet w godzinach wieczornych. Z trudem zasypiamy, a budzimy się totalnie bez energii, co potęguje nasze uczucie zdenerwowania. W takich sytuacjach zawsze ktoś wspomni nam o tym, że powinniśmy wypijać miętę. Rzeczywiście działa ona kojąco na nerwy. Stabilizuje nasze emocje i zauważalnie nas uspokaja. Po małej filiżance takiego naparu jesteśmy już w pełni przygotowani na wieczorny odpoczynek – możemy bez trudu zasnąć, a budzimy się z pełną dawką nowych energii. Mięta ma zbawienny wpływ na cały nasz organizm, ale mimo tego nie zdajemy sobie sprawy z jej olbrzymiego potencjału. Bo nie tylko może nas ona uspokoić, ale nawet pomóc w samym odchudzaniu. Mięta na odchudzanie to świetny wybór. Przekonajmy się teraz tylko, dlaczego tak się dzieje.

Listki świeżej mięty wbrew pozorom są źródłem standardowych substancji odżywczych. Zawierają w sobie i węglowodany, i białka, dlatego gdybyśmy jedli je samodzielnie, nie tworząc z nich żadnych naparów czy herbatek, moglibyśmy zapewnić sobie dodatkową podaż energii. Ta zielona roślinka zapewnia nam również stały dostęp do przeróżnych substancji odżywczych. Niezależnie od tego, pod jaką postacią ją przyjmujemy, wraz z nią zaczynamy przyswajać przeróżne minerały. Są to przede wszystkim: magnez, żelazo, fosfor i wapń. Oprócz tego listki mięty są wartościowym źródłem witamin. Kryje się w nich m.in. witamina A, która dba o nasz wzrok i poprawia pracę naszych oczu, a także witamina B3, nazywana również niacyną, odpowiadająca za funkcjonowanie naszego mózgu i podwyższająca nasze zdolności poznawcze. Nie musimy natomiast przejmować się tym, w jaki sposób przyjmujemy miętę. Wspaniałe napary utworzymy zarówno z jej świeżych, jak i suszonych listków.

Dowiedliśmy już tego, że mięta ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Czy jednak w momencie, gdy zaczynamy zbijać swoją wagę, także możemy czerpać z niej jakieś korzyści? Na pewno tak, skoro usprawnia ona procesy trawienne. Listki mięty pobudzają nasz organizm do produkowania zwiększonej ilości soków żołądkowych. Dzięki nim możemy również wydzielać więcej żółci, a to wszystko przyczynia się do poprawy pracy samych jelit. Mięta na odchudzanie bardzo często jest stosowana w przypadku różnych zaburzeń trawienia. Dzięki niej doprowadzamy swój układ metaboliczny do porządku, a to potem znacząco ułatwia nam tracenie samej wagi. Pomyślmy również o wyjątkowych prozdrowotnych właściwościach tej rośliny. Zdrowie zawsze powinno być naszym priorytetem, a jeśli chcemy o nie dbać, musimy od czasu do czasu sięgnąć po bardziej specjalistyczne produkty. Mięta zdecydowanie do nich należy. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Może również koić nasz układ nerwowy, zapewniając nam delikatny efekt uspokajający. Na pewno poprawi ona komfort całego naszego życia.

Czy jednak taka mięta na odchudzanie powinna stać się nieodłącznym elementem naszego codziennego jadłospisu? Jak najbardziej możemy ją przyjmować każdego dnia. Trudno ją bowiem przedawkować, a nawet jeśli jakimś cudem udałoby się nam to zrobić, skutki uboczne byłyby minimalne, niemalże nieodczuwalne i niezauważalne. Samych korzyści wynikających z przyjmowania mięty jest natomiast znacznie więcej od tych negatywów. Z listków tej roślinki przygotujemy dla siebie fantastyczne napoje. Zimą i jesienią stworzymy z niej gorące napary, których sam zapach może nas delikatnie rozgrzać. Podwyższy on temperaturę naszego ciała, dzięki czemu szybciej zwalczymy swoje przeziębienie lub grypę. Miętę możemy spożywać także na zimno. Latem czy wiosną koniecznie przygotowujmy ją ze świeżych listków, które możemy posadzić w swoim przydomowym ogródku lub nawet w doniczkach umieszczonych na balkonie bądź parapecie. Odczekajmy godzinkę, aż napar odrobinę wystygnie i włóżmy go do lodówki. Następnie dodajmy do niego kilka kostek lodu i wyciśnijmy sok z cytryny. Taka ziołowa lemoniada doskonale gasi pragnienie i orzeźwi nas o wiele lepiej od zwykłej zimnej wody.

Jak sami widzimy, mięta na odchudzanie będzie naprawdę wspaniałym wyborem. Dzięki niej sami się przekonamy, że nasza redukcja nie musi wiązać się z ciągłymi ograniczeniami i wyrzeczeniami. Nie musimy i nie powinniśmy sobie wszystkiego odmawiać. Zacznijmy w taki sposób komponować swoje codzienne jadłospisy, aby były one dla nas zarówno wartościowe, jak i w pełni satysfakcjonujące. Im bardziej urozmaicona stanie się nasza dieta, tym łatwiej nam będzie na niej wytrwać. Przestaniemy traktować ją wyłącznie jak sposób na odchudzanie. Dieta stanie się częścią naszego codziennego życia i nawet gdy już uda nam się zgubić te wszystkie nadprogramowe kilogramy, dalej będziemy w niej trwać. Poczujemy, że zdrowe żywienie rzeczywiście ma sens. Jedząc w taki sposób, po prostu o siebie dbamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here