Nitonakrętki coraz częściej stosowane

Jakie zalety mają po swojej stronie nitonakrętki? Czym się charakteryzują? Gdzie mogą być wykorzystywane przez fachowców?

Bardzo szybki montaż

Warto zauważyć, że nitonakrętka to ogólnie rodzaj tulejki, czyli inaczej nitu rurkowego, która posiada gwintowaną wewnętrznie cześć. Dzięki temu nie ma problemu, aby na przykład łączyć ze sobą cienkościenne elementy, gdzie ogólnie nie ma sposobności, żeby nagwintować otwory. Każda nitonakrętka składa się ogólnie z trzech zasadniczych części – jest to element gwintowany, niegwintowany ścienny, a także kołnierz. Dlaczego nitonakrętki są coraz częściej wykorzystywane? Choćby ze względu na fakt, że elementy tego typu gwarantują naprawdę szybki i relatywnie prosty montaż, chociaż oczywiście tutaj dużo zależy od poziomu fachowców. Nitonakrętki – jak wygląda instalacja? Na początku trzeba wkręcić nagwintowany trzpień (dokładnie od strony kołnierza). W drugiej kolejności istotne jest to, aby osadzić w wykonanym otworze wybraną wcześniej nitonakrętkę. Kolejnym etapem jest dociśnięcie jej przez kołnierz do materiału oraz wykonanie tak zwanego spęczenia. Na samym końcu trzeba zaś usunąć trzpień.

Rodzaje nitonakrętek

Elementy tego typu różnią się między innymi zastosowanym materiałem do produkcji. Nitonakrętki nieprzelotowe cylindryczne radełkowane z kołnierzem walcowym zostały na przykład wykonane przy użyciu stali węglowej. Producenci zabezpieczyli powłokę takim komponentem, jak ocynk galwaniczny. Zakres w przypadku tych produktów to M5 – M8. Nitonakrętki mogą powstawać również ze stali nierdzewnej, aluminium itp. Czym jeszcze różnią się produkty tego typu? To na przykład właśnie rozmiar, który jest podawany przy pomocy skali od M3 do M12. Poza tym nitonakrętki mogą mieć różny wygląd kołnierza oraz wynikające z tego tytułu cechy. Na przykład nitonakrętki radełkowane cechują się stosunkowo dobrą przyczepnością do materiału.

Uniwersalne zastosowanie

Bardzo ważne jest to, że produkty z tej kategorii są ogólnie wyjątkowo uniwersalne. W sklepach z tym asortymentem znajdują się również nitonakrętki zamknięte oraz otwarte, które są definiowane także jako elementy kolejno szczelne i przelotowe. Gdzie znajdują zastosowanie nitonakrętki? Szybki montaż oraz wykonanie z dobrych materiałów sprawiają, że takie produkty są stosowane na przykład w budownictwie oraz przemyśle. Świetnie sprawdzają się też w przypadku prac remontowych. Ważne jest jednak to, aby rzeczywiście zdecydować się na porządne produkty z opisywanej kategorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here